Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Eadon Green Zanturi a Zeclat v sobě ukrývají velmi zajímavé motory

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 10. 3. 2019 • 09:07
36
2
Zobrazit náhledy (36)
Eadon Green Zanturi Eadon Green Zanturi Eadon Green Zanturi Eadon Green Zanturi Eadon Green Zanturi Eadon Green Zanturi Eadon Green Zanturi Eadon Green Zanturi Eadon Green Zanturi Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat Eadon Zeclat
Britská společnost Eadon Green Limited spojuje styl zakázkových automobilů z třicátých let dvacátého století s technikou dnešních sportovních a luxusních vozů.

Podle oficiálních materiálů byla společnost Eadon Green Limited založena teprve 14. prosince roku 2016, ale tomuto kroku předcházel podle slov jejího zakladatele Felixe Eatona zajímavý příběh, který začíná v roce 2013.

Právě tehdy se měl Felix Eaton při sledování jedné z epizod slavného detektivního seriálu Hercule Poirot nadchnout pro eleganci automobilů třicátých let. Kapitán Hastings se v ní totiž objevil v nádherném kabrioletu Alfa Romeo 8C 2900.

Felix Eaton po takovém voze zatoužil, ale ceny dostupných exemplářů byly příliš vysoké, což jeho zájem o sportovní a luxusní vozy třicátých let ještě posílilo. Díky tomu objevil svět slavných karosářů Figoni & Falaschi, Chapron a dalších.

Právě jejich díla na podvozcích vozů značek Delage, Delahaye či Talbot-Lago spolu s již zmíněným kabrioletem Alfa Romeo a slavnou Bugatti 57 SC Atlantic stojí za myšlenkou na návrh vlastního vozu v podobném stylu a její realizací až k finálnímu vozu, kterým se stal Eadon Green Black Cuillin, jehož představení se odehrálo na autosalonu v Ženevě v roce 2017.

Eadon Green Black Cuillin, představující dvoumístné GT s šestilitrovým vidlicovým dvanáctiválcem o výkonu 327 kW (445 k) v kombinaci se šestistupňovou automatickou převodovkou, se následně dočkal sourozenců v podobě modelů Zeclat, Zanturi a ZZR, jehož kompletní odhalení se teprve připravuje.

Eadon Green Zeclat se představil již v loňském roce návštěvníkům ženevského autosalonu a letos zde byl opět vystavován. Tento model se vydává ve stopách svého staršího sourozence, ale vedle něj je výrazně sportovnější. Pohled pod kapotu a vlastně i do interiéru pak odhalí, že dárcem jeho orgánů je aktuální Chevrolet Corvette Stingray.

Dvoumístný vůz s rozvorem náprav 2710 mm má celkovou délku 4847 mm, šířku 1967 mm a výšku 1234 mm. Ve své dlouhé přídi ukrývá vidlicový osmiválec, který z objemu 6,2 l poskytuje nejvyšší výkon 343 kW (466 k) a je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou. Automobil o hmotnosti 1824 kg zvládne akceleraci z 0 na 96,6 km/h za 3,6 s a má nejvyšší rychlost omezenu na 250 km/h.

Eadon Green Zanturi se mimo jiné představil spolu s modely Cuillin a Zeclat i návštěvníkům letošního autosalonu v Ženevě a v jeho případě společnost uvádí, že se jedná o čtyřmístné GT. Tento model přitom již svým exteriérem mírně napovídá, který vůz je jeho základem. Pohled na hlavní světlomety nebo provedení dveří otevíraných proti směru jízdy mají odhalovat Rolls-Royce Wraith a interiér spolu s pohonnou jednotkou a další technikou toto odhalení potvrzují.

Čtyřmístné kupé s rozvorem náprav 3112 mm má celkovou délku 5575 mm, šířku 2023 mm a výšku 1492 mm. Srdcem tohoto vozu je přeplňovaný vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,6 l a nejvyšším výkonu 442 kW (601 k), spolupracující s osmistupňovou automatickou převodovkou. Model Zanturi o hmotnosti 2560 kg má zvládnout zrychlení z 0 na 96,6 km/h za 4,8 s a i v jeho případě je maximální rychlost omezena na 250 km/h.

Eadon Green ZZR pak má na své kompletní odhalení čekat, ale podle dostupných informací bude i v jeho případě použit za základ jeden ze současných modelů značky Rolls-Royce.

Související články

Témata
Avatar - romgator
10. 3. 2019 14:10
Eadon
Nejprve jsem četl článek a potom se chtěl podívat do galerie. Takže jsem si myslel, že Eadon stavěný na základě RR bude jen napodobenina. Něco jako když se japonská Mitsuoka snažila napodobit Jaguár, ale s moderním stylem. Jsem rád, jak moc jsem se spletl. Přivést styl 30. let v moderním kabátku do současnosti není jednoduché. Eadon to dokázal. Moc pěkné vozy. :yes:
Avatar - Uživatel_5340709
10. 3. 2019 11:52
Už dlouhu
jsem si neprohlídl galerii s takovou chutí. Obě auta jsou krásná, hlavně ty pozvolně svažující se zádě. Motory - krása, jen se trochu bojím, že to v EU nepůjde prodávat. ;-)
Moje.Auto.cz
Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, null given in /data/www/frontend/ext/lib/twig/Twig.php on line 484

Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, null given in /data/www/frontend/ext/lib/twig/Twig.php on line 484
data-track-list='{"item": {"elementId":"mojeAuto-1","type":"article","list":"mojeAuto","position":1,"systemId":"moje.auto.cz","versionId":"1620716779","title":"Citroën C4","url":"https://moje.auto.cz/matrex/elan.html","colset":"0/0/7","premium":false} }' >
Citroën C4

Citroën C4

Podrobný popis: ëC4 100 kW / 136k (baterie 50 kWh) Feel Pack - šedá metalíza "Platinium", anodised modrý + Paket Drive Assist Plus + Paket zima + Paket Kamera Plus + Systém sledování mrtvého úhlu…
5

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku