Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Autosalon Ženeva 2019 živě: Fotogalerie z druhého dne. Důležité novinky, tuning i exotiky

David Bureš David Bureš 6. 3. 2019 • 20:01
193
3
Zobrazit náhledy (193)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarthv Abarth Abarth Abarth Abarth Aiways U5 Aiways U5 Alpina Alpina Alpina Alpina Aston Martin Aston Martin Vanquish Vision Concept Aurus Senat Aurus Senat Aurus Senat Brabus Brabus Brabus Bugatti Divo Carrozzeria Touring Superleggera Sciadipersia Carrozzeria Touring Superleggera Sciadipersia Citroën Citroën Citroën 2CV Citroën Traction Avant Citroën Type A 10 HP David Brown Mini Remastered David Brown Speedback GT DeVinci DeVinci DeVinci DeVinci DeVinci DR Motor DR Motor DR Motor DR Motor DR Motor Engler F.F. Superquad Engler F.F. Superquad Engler F.F. Superquad Engler F.F. Superquad GFG Style Kangaroo GFG Style Kangaroo GFG Style Kangaroo GFG Style Kangaroo GFG Style Sibylla GFG Style Sibylla GFG Style Sibylla Ginetta Ginetta Golden Sahara II Golden Sahara II Golden Sahara II Golden Sahara II Goodyear Gumpert Nathalie Gumpert Nathalie gumpGumpert Nathalieert_nathalie_24 Gumpert Nathalie Gumpert Nathalie Gumpert Nathalie Hispano Suiza Carmen Hispano Suiza Carmen Hispano Suiza Carmen Hispano Suiza Carmen Hispano Suiza Carmen Honda Honda Jeep Renegade Jeep Renegade Kahn Kahn Flying Huntsman Kia Niro Kia Niro Klassen Klassen Klassen Koenigsegg CCR Koenigsegg CCR Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera Magna Manifattura Automobili Torino Manifattura Automobili Torino Mansory Mansory Mansory Mansory Mansory Mansory Mansory Mansory Mansory Mansory Maserati Maserati Levante Maserati Levante Maserati Levante McLaren 570 Spyder McLaren 720 Spyder McLaren 720 Spyder McLaren 720 Spyder McLaren 720 Spyder McLaren 720 Spyder McLaren Speedtail McLaren Speedtail McLaren Speedtail McLaren Speedtail Mercedes-Benz 300 SL Roadster Mercedes-Benz G Mercedes-Benz G Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SLC Mitsubishi Engelberg Mitsubishi Engelberg Mitsubishi Engelberg Mitsubishi L200 Morgan 3 Wheeler Morgan Six Plus Morgan Six Plus Morgan Roadster Nissan Nissan GT-R 50 by Italdesign Nissan IMq Nissan IMq Pagani Huayra Pagani Huayra Pagani Huayra Peugeot e-Legend Porsche Puritalia Berlinetta Renault EZ-ULTIMO Renault EZ-ULTIMO Renault EZ-ULTIMO Renault EZ-ULTIMO Renault EZ-ULTIMO Rinspeed microSnap Rinspeed microSnap Ruf Ruf Sbarro GTC Škoda Klement Abarth Abarth Startech Startech Startech TechArt TechArt TechArt TechArt Topcar Topcar Topcar Topcar Toyota Corolla GR Sport Hybrid Toyota Corolla GR Sport Hybrid Toyota GR Supra GT4 Concept Toyota GR Supra GT4 Concept Volkswagen T-Cross_20 Volkswagen T-Cross_20 Zeclat Zeclat Autosalon Ženeva 2019 Autosalon Ženeva 2019 Autosalon Ženeva 2019 Autosalon Ženeva 2019 Autosalon Ženeva 2019 Autosalon Ženeva 2019 Autosalon Ženeva 2019 Autosalon Ženeva 2019 Autosalon Ženeva 2019 Autosalon Ženeva 2019 Autosalon Ženeva 2019 Autosalon Ženeva 2019 Autosalon Ženeva 2019 Autosalon Ženeva 2019 Autosalon Ženeva 2019
Ženevské výstaviště Palepo je možná letos prázdnější než na předchozích ročnících slavného autosalonu, i tak je tam k vidění spoustu zajímavých aut.

Již 89. ročník ženevského autosalonu má za sebou druhý novinářský den, což znamená, že návštěvníci z řad novinářů už míří pomalu zpět do svých redakcí a výstaviště Palexpo se ve čtvrtek otevře široké veřejnosti. Nastává tak čas výstavu shrnout rozsáhlou galerií z druhého novinářského dne.

Jak už jsme psali k fotogalerii z předcházejícího novinářského dne, výstaviště Palexpo opravdu letos působí tak nějak prázdněji než v předchozích letech, byť z fotografií se to nemusí tolik znát. K vidění je totiž stále spoustu zajímavého, byť ne třeba z řad mainstreamových značek, které v některých případech na autosalonu zcela chybí, ale z dílny malovýrobců, tuningových společností nebo nových značek.

Takové firmy letos dostaly větší prostor, aby zaplnily místo po absentujících značkách, jako je Ford, Opel nebo Volvo, které letos v Palexpu zcela chybí. Bugatti tak místo skromného stánku má letos v Ženevě větší výstavní plochu s prostorem hned pro tři auta, v čele s unikátním La Voiture Noire, na velké ploše se velkolepě prezentuje také Aston Martin nebo ruský Aurus, tvůrce reprezentativní limuzíny pro Vladimira Putina.

Uvolněné plochy částečně zaplňují také historická vozidla, v Palexpu třeba letos nechybí velká přehlídka italské značky Abarth, respektive jejích historických vozidel. Citroën zase letošní výročí 120 let od svého založení připomíná veterány ze své dílny.

Letošní Ženeva je tak hlavně o těchto exotikách, a to nejen od už renomovaných tvůrců jako Lamborghini (Huracán Evo, Aventador SVJ Roadster), Ferrari (F8 Tributo), Koenigsegg (Jesko), ale také od těch méně známých jako Engler, Arcfox nebo těch, které se snaží oživit zašlou slávu, jako Hispano Suiza nebo Ginetta.

Důležitých novinek mainstreamových značek naopak aby jeden pohledal – v tomto pohledu mezi hvězdy patří Škoda Kamiq, faceliftovaný Volkswagen Passat, Renault Clio, Peugeot 208, opět modernizované Mitsubishi ASX, Mazda CX-30, nový SsangYong Korando nebo Mercedes-Benz CLA Shooting Brake. Jiní výrobci raději vsadili na upoutávky své elektrické budoucnosti – Audi na SUV Q4 e-tron, Seat na hatchback el-Born nebo Honda na retro tvarovaný E Prototyp. Chystanou budoucnost pak ukazují i značky koncernu FCA, Alfa Romeo Tonale je vize menšího SUV než Stelvio, Fiat Centoventi má zase ukazovat příští Pandu.

To je přímo ze Ženevy pro letošek vše. V našich zápisnících a počítačích máme ale ještě spoustu poznámek, a tak se na „ženevské“ materiály můžete těšit ještě v následujících dnech. V diskuzi pod článkem nám každopádně napište, jaké auto vás z letošního autosalonu nejvíce zaujalo a zda se třeba do Ženevy také nechystáte, na vlastní pěst.

Doporučujeme

Témata
10. 3. 2019 13:21
Ženeva
Prosel jsem fotky a zjistuji ze vsichni jezdi super sportovnimy auty a luxusními auty. Ženeva je jen pro obycejne lidi co si je mohou dovolit. Tak doufam ze jich uvidim na silnicich aspon mnohokrat vic nez uplynulém desetileti. Snad uz zapadne skoda, hyundai, wv, ford.
7. 3. 2019 17:56
Zdá se...
že pořadatelé narychlo vyrabovali všechna dostupná muzea, tuningové shopy a možná i místní garáže, jen aby zaplnili prostor výstaviště..........jo a nezapomínat na Putinovo auto. Ještě mohli přitáhnout Kimův obrněný vlak a už by tam měli všechno.... >:D
6. 3. 2019 21:58
MANSORY
Chudak Chiron, tak dokonale auto si taku kopu nevkusu nezasluzilo... :-(