Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

East Coast Defender Project Punisher má pod kapotou 5,3litrový osmiválec

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 3. 3. 2020 • 21:15
14
Zobrazit náhledy (14)
East Coast Defender Project Punisher East Coast Defender Project Punisher East Coast Defender Project Punisher East Coast Defender Project Punisher East Coast Defender Project Punisher East Coast Defender Project Punisher East Coast Defender Project Punisher East Coast Defender Project Punisher East Coast Defender Project Punisher

Land Rover Defender se sice již představil v nové generaci, ale jeho původní provedení je stále velmi přitažlivým základem pro úpravce po celém světě, což dokazuje i severoamerický Project Punisher.  

Společnost East Coast Defender se sídlem vedení ve floridském Kissimmee a pobočkou v kalifornském Malibu se specializuje na dovoz britské terénní legendy na severoamerickou půdu a její úpravy podle požadavků zdejší legislativy i přání svých zákazníků.

Land Rover Defender se u East Coast Defender velmi často dočká instalace výkonného osmiválce z produkce koncernu General Motors a nejinak je tomu i v případě exempláře, jehož označení Project Punisher je odkazem na slavnou komiksovou postavu.

Základem pro Project Punisher se stal Land Rover Defender 110, jemuž se v rámci proměny nad přední nápravu nastěhoval vidlicový osmiválec Chevrolet LC-9, který z objemu 5,3 l poskytuje nejvyšší výkon 240 kW (326 k) a roztáčí kola obou náprav prostřednictvím šestistupňové automatické převodovky.  

Vedle použité pohonné jednotky si pozornost zaslouží i podvozek s na míru připravenými komponenty od ramen řízení přes pružiny a tlumiče pro zvýšení světlé výšky až po diferenciály.

Project Punisher pak kromě své techniky rozhodně zaujme i temně stylizovaným exteriérem a luxusní úpravou interiéru ve stylu komiksového hrdiny. Karoserie v matném černém odstínu nese masivní ochranné rámy, přídavné LED osvětlení a na přídi je usazen elektrický naviják.

Interiér se pyšní koženými sportovními sedadly, jejichž opěradla zdobí loga komiksu Punisher. Pozornost si v prostoru pro posádku zaslouží i tříramenný volant a multimediální systém značky Kenwood s Apple CarPlay, Android Auto, satelitní navigací a dotykovou obrazovkou, na níž se promítá i obraz parkovací kamery.

Zdroj: ECD Automotive Design

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud