Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektrický Chevrolet eCOPO Camaro je jedinečný, ale stejně se jej nepodařilo prodat

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 9. 2019
6
4
Zobrazit náhledy (6)
Chevrolet eCOPO Camaro Concept

Chevrolet eCOPO Camaro s čistě elektrickým pohonem ohromuje svými výkony a existuje v jediném exempláři, ale pro příznivce značky a sběratele nejspíš není dostatečně atraktivní.

Chevrolet eCOPO Camaro představila automobilka na loňské SEMA Show jako elektrický speciál pro závody ve sprintu a přímo jím navázala na konvenční novodobé COPO Camaro i původní model ZL-1 COPO Camaro z roku 1969.

Podle informací, které získal a zveřejnil magazín Muscle Cars & Trucks, se měl koncept eCOPO Camaro zařadit mezi hvězdy aukce pořádané společností Russo and Steele během tradiční srpnové přehlídky automobilové elegance v kalifornském Monterey, ale nakonec se neprodal.

Na rozdíl od Porsche Typ 64, při jehož dražení došlo během srpnové aukce společnosti RM Sotheby's v kalifornském Monterey k omylu a změna majitele se díky němu nekonala, se Chevrolet eCOPO Camaro nevydražil, protože nejvyšší nabídka pravděpodobně nedosáhla požadované nejnižší ceny. Před aukcí se přitom očekávalo, že tento výjimečný koncept bude vydražen za 425.000 až 525.000 amerických dolarů (zhruba 10 až 12,45 milionu Kč).

Chevrolet eCOPO Camaro přímo navazuje na konvenční COPO Camaro pro závody ve sprintu, které automobilka v jeho novodobé podobě připravuje od modelového roku 2012 prakticky každý rok v omezeném počtu pro soukromé závodní týmy.

Koncept vyvíjený ve spolupráci se závodním týmem Hancock and Lane Racing využívá výkonnou elektrickou pohonnou soustavu se dvěma elektromotory BorgWarner a baterii o výkonu 800 voltů. Ve výsledku tak eCOPO Camaro nabízí nejvyšší výkon 522 kW (710 k), točivý moment 814 N.m a sprint na čtvrt míle zvládne za 9.837 sekundy s rychlostí přes 225 km/h.

Zdroj: Muscle Cars & Trucks

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - pradeda777
........
| 24. 9. 2019
........Camaro na baterky..........já se picnu...... :-!
Avatar - CICERO
Re: baterii o výkonu 800 voltů
| 24. 9. 2019
já já já já na to skočím a vono se to rozkřápne, a jestli pak víte proč?! Protože... !!! Cicero má velkou hlavu, jak pytel od banánů... Cicero se v diskuzích neztratí.... a proč by taky... Když se mu Gréty smějou, jednou si všechny zaplatííí..... :-! A jestli pak víte proč?! Protože... :-!

RIGHT HERE RIGHT NOW - SUCKes

https://www.youtube.com/watch?…
Avatar - elektrikar
baterii o výkonu 800 voltů
| 24. 9. 2019
baterii o výkonu 800 voltů :-[] :-[] :-[] :-[] :-[] :-[] :-[]

Kdy tento marast skončí???
Avatar - kari.laz
Protože ty mixery nikdo nechce
| 24. 9. 2019
Kdo by si místo plnohodnotného Camara s "plnotučnou" V8 koupil kastli z Camara se střevy z mixéru.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku