Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektrický Hyundai Kona uvidíme ještě před Ženevou. Kdy a kde?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 9. 2. 2018 • 11:33
1
7
SUV na elektřinu vycházející z extravagantního modelu Kona spatříme ještě před březnovým autosalonem v Ženevě. Automobilka jej ukáže online.

Nebudeme vás napínat, k odhalení sportovně-užitkového vozu Hyundai s pohonem na elektřinu dojde v úterý 27. února, tedy jen pár dní před oficiální výstavní premiérou na autosalonu v Ženevě. Automobilka ukáže vůz celému světu online.

Již z dřívějška víme, že nepůjde o zcela nové auto, ale extravagantní crossover Hyundai Kona s drobnými úpravami. Ten má dle metodiky WLTP urazit na jedno nabití až 470 kilometrů, což je velmi slušná hodnota. Kromě toho tvůrci slibují celou řadu bezpečnostních a asistenčních technologií.

Na evropské trhy dorazí Kona v létě letošního roku, což znamená, že Hyundai nabídne první čistě elektrické kompaktní SUV. Na zbytek podrobností si budeme muset počkat na závěr února, kdy se veřejnost dozví další detaily.

Korejská automobilka přitom neuvádí svůj první elektromobil. Tím je Hyundai Ioniq Electric (nabízí se také jako hybrid a plug-in hybrid), jenž před nedávnem obsadil první příčku v ekologickém testu ADAC EcoTest 2018.

Témata
10. 2. 2018 20:20
Re: A koho něco takového zajímá?!
A na takovou blbost si přišel jak? Co budu živ a schopen řízení, budu používat benzinový čtyřválec (popř. šestiválec) s manuální převodovkou! (ve zcela krajním nejhorším případě předělaný na LPG či CNG) :-) :yes:
10. 2. 2018 15:04
Re: A koho něco takového zajímá?!
Seat nabidne elektricke SUV spolecne se Skodovkou nekdy 2019/2020, predtim jeste spolecne se Skodovkou jeste plug-in hybridni SUV, velikostne asi nekde pod urovni Karoq, tedy da se rict konkurence prave pro Konu/Stonic electric
Avatar - vosicky.senior
10. 2. 2018 13:43
Re: A koho něco takového zajímá?!
Pozor ta KoKotona probíjí. Je nutno šetrně ji mýt a promašťovat. >:D Když se však vyskytnou problémy, musí se tačit - je to holt Juhundaj ;-\ :no:
10. 2. 2018 12:44
Re: A koho něco takového zajímá?!
Se zvyšujícím se dojezdem elektromobilů to může zajímat stále více a více lidí.
I když nechápu proč malé SUV má mít takový dojezd. Spíše kdyby měl takovýto dojezd Ioniq.
Tebe to bude zajímat až s tím přijde Seat,ale to bude,až to od někoho zkopírují.
9. 2. 2018 23:27
A koho něco takového zajímá?!
Některé zprávy zde jsou opravdu beznadějně zbytečné... :-O

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud