Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elon Musk prodal akcie Tesly za pět miliard dolarů

ČTK ČTK 12. 11. 2021 • 13:25
10
20
Zobrazit náhledy (10)
Tesla S Tesla S Tesla S Tesla Tesla

Elon Musk prodal tento týden zhruba 4,5 milionu akcií výrobce elektrických automobilů Tesla, což odpovídá přibližně třem procentům Muskova podílu ve firmě.

Z prodeje získal více než pět miliard USD (téměř 110 miliard Kč). Vyplývá to z prohlášení firmy pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Je to první Muskův prodej akcií automobilky od roku 2016 a přišel po anketě na twitteru.

Z celkové částky půjde 1,1 miliardy USD na úhradu daní z akciových opcí.

Musk o víkendu oslovil uživatele twitteru v reakci na kritiku, že neplatí spravedlivý podíl na daních: "V poslední době se hodně mluví o tom, že nerealizované zisky jsou prostředkem k vyhýbání se daním, takže navrhuji prodej deseti procent svých akcií Tesly. Podporujete to?" Dodal, že se podvolí výsledku, ať bude jakýkoliv. Pro prodej akcií hlasovalo 57,9 procenta uživatelů.

Tesla nevyplácí Muskovi mzdu v hotovosti. Místo toho získává obrovské akciové opce. "Mám pouze akcie, tudíž jediný způsob, jak osobně zaplatit daně, je prodat akcie," uvedl Musk na twitteru.

Agentury upozorňují, že část prodaných akcií pochází z vysoké odměny z roku 2012 právě ve formě akciových opcí. Tyto opce musí uplatnit do srpna příštího roku, jinak vyprší. Začátkem tohoto roku Musk veřejně prohlásil, že tyto opce pravděpodobně v blízké budoucnosti uplatní. Je tak možné, že toto uplatnění a související prodej by se uskutečnily bez ohledu na výsledky průzkumu na twitteru, podle předem dohodnutého plánu, uvedla agentura Bloomberg.

Zpráva o prodeji vyvolala v pondělí a úterý pokles cen akcií, ve středu však akcie opět oživily. V letošním roce si akcie Tesly připsaly více než 50 procent. Ve středu uzavřely na hodnotě 1067,95 USD.

Po transakci Musk vlastní zhruba 167 milionů akcií Tesly. Podle údajů z června byl podle agentury AP Musk největším akcionářem Tesly s podílem zhruba 17 procent. Musk je podle časopisu Forbes nejbohatším mužem světa, čistá hodnota jeho majetku činí zhruba 282 miliard USD. Hlavní část tvoří akcie Tesly.

Související články

Témata
Avatar - Amaterasu
13. 11. 2021 18:40
Re: Dokáže mi někdo...
a jak už na tom nemálo joudů SAKRA VYDĚLALO ;-)

a teď to samý https://www.hybrid.cz/…otu-nez-daimler/ a ještě jednouhttps://www.seznamzpravy.cz/…i-nez-bmw-180225

Jinak JOUDOVÉ tohohle světa investují ODVŽDY = jen dřív přes někoho a dneska přímo sami = to je celej rozdíl
Avatar - Barry Lyndon
13. 11. 2021 17:34
Re: Dokáže mi někdo...
Prostě aplikace a sociální sítě už nedělají bordel jenom v politice, ale i v investicích. Zmanipulovaní Joudové, kteří netuší, která bije, klikají a klikají, přímá demokracie v praxi. :no: :-[]
13. 11. 2021 16:12
Re: Dokáže mi někdo...
Jo to já nezpochybňuju, jen si myslím, že hodnota akcií by měla reflektovat úspěchy společnosti a reprezentovat její hodnotu. A nikoliv počet hodin, které majitel stráví v práci.

Musk je samozřejmě velice pracovitý, inteligentní a zaslouženě úspěšný člověk. Ale taky pěkně vyčůraný. A že zájem o akcie Tesly spíš reprezentuje mediální zájem o osobu Muska než o jeho firmu, mi nikdo nevymluví. To se ukáže už při dalším burzovním crashi, kterej zažijeme asi už příští rok, tak pak uvidíme, na jak pevném základě ta firma a její akcie stojí :-). Napovídá už to, že se akcií zbavuje nejen Musk, ale i jeho bratr. Prostě ví, že na vrcholu se prodává a na dně kupuje.. prostě chytrej člověk ;-)
13. 11. 2021 12:51
Re: Dokáže mi někdo...
To mi pripomina dokument o Cisco. Ten rikal, ze 80 hodin tydne se da, 100 je sileny a pres 110 se dostat nejde, protoze jidlo a spanek zaberou hromadu casu :-! Takze jel 3 roky v kuse 100, ale pak uz to stahnul na 70, aby mel i nejaky zivot.
Avatar - Amaterasu
13. 11. 2021 09:47
Re: Dokáže mi někdo...
80 až 100 hodin týdně = to je dokonce víc než..

...než diskutéři ACZ věnují popírání zpochybňování a urážení jeho práce = takže FAKT HODNĚ :*)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud