Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Equipmake představuje podvozek nové generace pro elektrické autobusy

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 3. 11. 2019 • 16:27
5
3

Společnost Equipmake stojí za vývojem nové generace podvozku EBus pro nízkopodlažní a patrové autobusy, který jako první využijí vozidla značky Agrale.

Britská společnost Equipmake se již více než dvacet věnuje vývoji v oblasti elektrických pohonných systémů a mezi její klienty patří mimo jiné i automobilové značky Jaguar Land Rover nebo Ariel.  

Mezi aktuální projekty, jimž se společnost Equipmake věnuje, patří i vývoj podvozku EBus pro nízkopodlažní a patrové autobusy. Podvozek je osazen dvojicí elektromotorů APM200 z vlastního vývoje společnosti Equipmake, z nichž každý disponuje nejvyšším výkonem 220 kW a točivým momentem 450 N.m.

Elektromotory jsou v podvozku EBus spřaženy s dvoustupňovou převodovkou, jejímž prostřednictvím roztáčejí kola zadní nápravy. Potřebnou energii elektromotorům zajistí nejnovější generace lithium-iontových článků umístěných v prostoru před a za zadními koly vozidla.

Společnost Equipmake v současnosti neuvádí kapacitu použitých baterií a nezmiňuje ani teoretické jízdní výkony podvozku EBus, resp. vozidla na něm postaveného, ale potvrdila, že v současnosti již probíhá závěrečná fáze jeho testování v provedení pro nízkopodlažní autobusy.

Provozní zkoušky prvního kompletního vozidla se pak mají rozběhnout ve spolupráci s jihoamerickým výrobcem autobusů značky Agrale v prvním čtvrtletí roku 2020 a v následujícím roce mají být uvedena další vozidla do provozu v argentinském Buenos Aires.

Zdroj: Equipmake Ltd.

Související články

Témata
3. 11. 2019 17:40
Re: neuvádí parametry baterií, proč asi ? :D
Protoze se jenda o vyrobce podvozku, na ktere si muze zakaznik osadit jake baterky bude chtit a kolik bude chtit?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku