Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fenix je zajímavě upravené klasické Camaro. Má V8 s kompresorem a přes 1100 koní

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Máte rádi klasická auta vybavená moderní technikou? Jestli ano, určitě se vám bude líbit tento Chevrolet Camaro.

Jde totiž o exemplář modelového roku 1969, který prošel výraznou přestavbou podle vize amerického designéra Seana Smithe. Výsledek bychom snad mohli označit jako restomod. 

Video se připravuje ...

Ikonický pony car si do velké míry ponechal klasický vzhled, obdivovanou siluetu s dlouhou přední kapotou a elegantními zadními partiemi však doplňují některé moderní úpravy, například LED světlomety, odlišné nárazníky nebo současná kola. Disky HRE RS103 o průměru 18 palců vpředu a 19 palců vzadu obouvají pneumatiky Michelin Pilot Sport 4 o rozměru 255/35 a 325/30. Za zmínku jistě stojí také nový lak nebo nová čelní maska.

A technika? Karoserie je usazena na novém rámu a zakázkovém moderním podvozku, který využívá díly z Chevroletu Corvette C7. O deceleraci se starají výkonné brzdy značky Baer.

Nejzajímavější novinku ale jistě představuje instalace nové pohonné jednotky. Úpravce samozřejmě sáhl pro osmiválci, konkrétně vybral motor LS427 vycházející z atmosféricky plněné jednotky LS7, kterou původně využívala Corvette C6 Z06. Jenže v Camaru tento sedmilitrový motor dostal navíc přeplňovaní kompresorem, díky němuž výkon narostl na nějakých 1180 koní!

Osmiválec navíc doplňuje šestistupňová manuální převodovka, poháněna zůstávají zadní kola.

S drsným zevnějškem pak zvláštně kontrastuje interiér, který se chlubí komfortně vyhlížejícími sedadly čalouněnými světlou kůží. Luxusně ale vypadají i další prvky, například volant nebo kožená palubní deska. Smith ostatně tvrdí, že se při návrhu provedení kabiny inspiroval u evropských sportovních aut.

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Doporučujeme