Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat boduje u soudu s americkými odbory, vyhráno ale nemá

Michal Fokt Michal Fokt 2. 8. 2013 • 22:51
2
Fiatu se podařilo u soudu prosadit argumenty, které prakticky zajistí snížení hodnoty zbytkového podílu odborářského zdravotního fondu VEBA v Chrysleru o půl miliardy dolarů.

Fiat je zase blíže převzetí americké automobilky Chrysler a to aniž by musel poslat na účet zdravotního fondu VEBA odborové organizace UAW jediný cent. Povedlo se mu totiž částečně uspět u soudu ohledně stanovení férové hodnoty zbývajícího podílu, jenž drží americké odbory UAW.

Soud uznal dva hlavní argumenty Fiatu, což ukrojilo z představ UAW o výši zbývajícího 31,51% podílu půl miliardy dolarů, ale vzhledem k tomu, že se představy obou znesvářených stran liší celkem o 6,1 miliardy, je to jen dílčí úspěch, respektive neúspěch, to záleží na tom, z které strany se na to díváte. Nyní ovšem panují obavy, že prvotní porážka, kterou v tomto kole utrpělo UAW, rozhodně neposílí ochotu odborů se s Fiatem na čemkoli dohadovat, ať už soudně nebo při jednáních s vyloučením justice.

Fiat by přitom rád měl nad Chryslerem plnou kontrolu do 18 měsíců, přičemž zájmem fondu VEBA je pochopitelně získat pro své klienty z řad zaměstnanců v autoprůmyslu co největší balík peněz. Dá se tedy očekávat, že kolem prodeje americké automobilky Italům bude ještě spousta problémů.

Související články

Témata
3. 8. 2013 14:14
Pane Fokte...
.... když píšete:"Fiat je zase blíže převzetí americké automobilky Chrysler a to aniž by musel poslat na účet zdravotního fondu VEBA odborové organizace UAW jediný cent." tak to vypadá že jako Fiat to od nich chce zadarmo?

Pokud tedy dále píšete:"představy obou znesvářených stran liší celkem o 6,1 miliardy" tak to znamená že odbory chtějí 6.1mld a Fiat nabízí 0? :-)

Nevím, asi jsem to nějak nepochopil....
Avatar - Stejsn
2. 8. 2013 23:24
Detroit 2:
Turin edition.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku