Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat Chrysler se ve čtvrtletí vrátil k zisku díky rekordu v USA

ČTK ČTK 29. 10. 2020 • 11:07
71
6
Zobrazit náhledy (71)
Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica Chrysler Pacifica

Italsko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) se ve třetím čtvrtletí vrátila k zisku. Automobilový průmysl po celém světě oživil z propadu v první polovině roku způsobeného epidemií nemoci covid-19 a výsledky v Severní Americe byly rekordní.

Čistý zisk činil 1,205 miliardy eur (33,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 179 milionů eur ve stejném období loni. Společnost, která nyní chystá fúzi s francouzskou PSA, to uvedla v dnešním prohlášení.

Provozní zisk stoupl o 16,2 procenta na 2,28 miliardy eur. Výsledky překonaly odhady analytiků dotazovaných agenturou Reuters, kteří čekali provozní zisk 1,152 miliardy eur. V Severní Americe provozní zisk stoupl o 26 procent na rekordních 2,544 miliard eur. V Latinské Americe firma vykázala mírný provozní zisk, v ostatních regionech hospodařila se ztrátou. Provozní ztrátu vykázala také divize Maserati. Výnosy se však snížily o 5,5 procenta na 25,81 miliardy eur.

FCA na počátku roku stáhla svůj celoroční výhled hospodaření. Nyní však uvedla, že čeká provozní zisk bez mimořádných položek v rozmezí tři až 3,5 miliardy eur. Varovala však současně, že výhled nepočítá s dalším případným výrazným narušením ekonomiky způsobeným nemocí covid-19.

PSA dnes oznámila, že se ve třetím čtvrtletí vrátila k růstu tržeb v hlavní automobilové divizi. Oživila tak z poklesu způsobeného koronavirem. Celkové tržby se sice snížily o 0,8 procenta na 15,5 miliardy eur, tržby automobilové divize však stouply o 1,2 procenta na 12 miliard eur, když za první polovinu roku klesly o 35,5 procenta.

FCA a PSA dnes také potvrdily pokrok v dokončování jejich fúze. Vzniknout má čtvrtá největší automobilka na světě s názvem Stellantis. Dohoda dává dohromady značky francouzské skupiny Peugeot, Citroën, Opel a DS se značkami Fiat, Chrysler, Jeep, Dodge, Maserati, Alfa Romeo či Ram. Roční odbyt sloučené skupiny by měl dosahovat zhruba 8,7 milionu vozů a tržby téměř 170 miliard eur. Na spojení se firmy dohodly loni v prosinci a dokončené má být do konce března 2021.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
31. 10. 2020 13:44
Re: Za účetní zisk?
Jak jde prodávat méně a méně aut s větším ziskem? Tro trošku smrdí ne....
Rollsy zrovna nevyrábí

Leda že by výroba na 777x zaplacených linkách byla čím dál levnější, ale o tom dooost pochybuju
29. 10. 2020 22:12
Re: Za účetní zisk?
To vypada, ze tam nastoupil Fantozzi. :-!
29. 10. 2020 19:50
Re: Za účetní zisk?
no, popravde si nemyslím, že toto je dôvod. Bohvie čo všetko predali...kancelárie, závody...dušu ? :)
Avatar - Ja Prvni 123
29. 10. 2020 19:20
Re: Za účetní zisk?
No, jestli prodávají méně aut, ale s větším ziskem, tak to dělají výborně.
:-)
29. 10. 2020 14:42
Re: Za účetní zisk?
O raste predaja sa nehovori...len o raste zisku. Ako bol dosiahnuty tiez nie je z clanku zrejme...ale sikovny uctovnik zvladne vsetko ;)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud