Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat Ottimo Cross: Čínské Bravo nazulo pohorky

David Bureš David Bureš 26. 4. 2015 • 05:34
20
9
Zobrazit náhledy (20)
Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat
Působivý koncept používá pohon všech kol. Jestli se dostane do výroby, je zatím ve hvězdách.

Zatímco v Evropě je Fiat v nižší střední třídě zastoupen stařičkým modelem Bravo, v Číně od roku 2013 prodává hatchback Ottimo s technikou Alfy Romeo Giulietta. Na právě probíhajícím autosalonu v Šanghaji Fiat ukazuje možnost rozšíření nabídky Ottima o zvýšenou variantu.

Představené Ottimo Cross navazuje na modely Panda Cross nebo Freemont Cross. Jedná se o zvýšený hatchback s robustní ochranou spodní části karoserie. Ve srovnání se sériovým automobilem došlo i k úpravě přídě, přičemž výsledek je opravdu působivý.

Zatímco sériové Ottimo je výhradně předokolkou, Ottimo Cross používá pohon všech kol. Jednotka v útrobách konceptu prozrazena nebyla, sériové Ottimo se však prodává s přeplňovanou čtrnáctistovkou ve verzích s 88 kW a 110 kW.

Ottimo Cross je v tuto chvíli konceptem, vedení Fiatu ani nedalo najevo, zda takový automobil chce vyrábět. Zvýšené modely jsou ale nejen u čínských zákazníků populární, a tak bychom se nedivili, kdyby Ottimo Cross dostalo zelenou. Sériová verze by ale jistě byla konvenčnější a postrádala by takové prvky jako diodové reflektory na střeše.

Rovněž není jasné, nakolik Ottimo Cross nebo běžné Ottimo ovlivní vzhled nástupce modelu Bravo určeného pro Evropu. V minulosti se totiž spekulovalo o tom, že Ottimo se bude vyrábět také přímo v Evropě. K tomu ale zatím nedošlo.

Nový model nižší střední třídy určený pro starý kontinent se začne vyrábět v roce 2016, v turecké továrně Tofas. Zatímco dnešní Bravo je dostupné jen s karoserií hatchback, nástupce bude i kombíkem a sedanem, který nahradí nynější Lineu. Ta sice svojí velikostí spadá mezi kompakty, technicky ale vychází z malého Punta.

Témata
28. 4. 2015 22:02
Re: Toto FIATU chybí v EU
Souhlasím, ikdyž jsem velký zastánce italských značek, tak variace na téma 500 skutečně nechápu, retro styl přece není pro každého...Ottimo v této verzi by si v Evropě určitě své místo získalo, desing není nijak šílený ale taky ne nudný jako u VW.

Nevím, proč se sám Fiat v Evropě v posledních letech tak podceňuje a snaží ve vyplnit malé mezery na trhu variacemi na 500 nebo opačným extrémem Freemontem vyráběným v Mexiku :-(
Avatar - Churchill
27. 4. 2015 18:19
Tohle v evropě zoufale chybí
Nějak nechápu, proč se Ottimo jen se jménem Brava a mírnými změnami nedostalo do Evropy...Že by potíže s homologací na evropský trh? :-O
Avatar - wakantanka
27. 4. 2015 12:37
Re: Toto FIATU chybí v EU
V zásade nerozporujem. Ale na druhej strane je očividne obrovská skupina ľudí, ktorí tú 500 na tisíc spôsobov môžu a chcú. Nerád zovšeobecňujem, ale dosť často asi prebehne diskusia spôsobom: Ona - jeeeej aké krásne, také chcem. On - ale to je Fiat ! Ona - no a čo, aj tak chcem ! Choď a kúp nejaký pre rodinu ! >:D >:D >:D
Avatar - Jaros71
27. 4. 2015 10:50
Re: Kde
S Fiatem jsem na rozdíl od frantíků nikdy neměl žádný problém! ;-)
Avatar - Jaros71
27. 4. 2015 10:49
Re: Toto FIATU chybí v EU
Variace na 500 FIATU moc nepomáhají.
Dost lidí to od koupě odradí.
To retro stylu 500 se prostě líbí jen někomu.
Toto je FIAT jak má být! :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku