Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiatu klesl v ČR v pololetí prodej na 1650 osobních aut

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 10. 8. 2016
31
Značce Fiat klesl v Česku v prvním pololetí prodej meziročně o 2,5 procenta na 1650 osobních vozů. To jí na jinak rostoucím trhu zařadilo na 18. místo.

Více se dovozci dařilo v kategorii lehkých užitkových vozů, kde skončil druhý se 1479 prodanými dodávkami. Vyplývá to z informací Svazu dovozců automobilů.

Automobilka Fiat (zkratka Fabrica Italiana Automobili Torino) patří k nejstarším na světě. Byla založena v roce 1899 a v sobotu 13. srpna uplyne 150 let od narození jejího zakladatele, italského průmyslníka Giovanniho Agnelliho.

Fiat v Česku na trhu osobních aut prodává především mini model 500 a jeho větší odvozeniny. Největší úspěch má letos crossover 500X, který je určený jak do měst, tak do lehkého terénu. Fiat jich letos za šest měsíců prodal 408, následuje zvětšená pětistovka s označením L, kterou si pořídilo 335 zákazníků, po klasickém retro Fiatu 500 sáhlo 239 zájemců. Další obnovený model Tipo si pořídilo 262 zákazníků.

Značka Fiat má v Česku dlouhou tradici. První exempláře jezdily na českých silnicích už před druhou světovou válkou. Například v roce 1929 bylo v tehdejším Československu v provozu 2371 fiatů. Po válce, respektive od 60. let dovážely fiaty podniky Mototechna a Tuzex. V současnosti je Fiat s více než 179.400 registrovanými vozy osmou nejrozšířenější značkou na českých silnicích.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

nechci fiata
Filalák
| 23. 8. 2016
Nez koupit noveho fiata tak radeji poridim dva zajete japonce z bazaru.
A komu tím prospějete?
sarusian
| 11. 8. 2016
jasne :), ta astra, co ja mam v hladaciku, je len tak na leto :D, ale este budem musiet nejaky ten rok pockat :-(
Avatar - shamal
Fiat people
shamal
| 11. 8. 2016
Těch faktorů vedoucích k prodejnímu neúspěchu je víc. Na prvním místě je to určitě modelová politika: Panda se málo liší od předchůdce a je proti němu drahá, Punto přesluhuje a v prodeji jsou už jen auta se slabými motory, Tipo zatím chybí hatchback a combi v rozumné motorizaci za rozumnou cenu, SUV v "normálním designu" není, Freemont zmizel bez nástupce. Řada 500 lyfestylovka, 500L - design pětistovky nesedí každému, 500X to samé. U užitkových aut to má FIAT zmáknuté lépe. A to z Talenta nadšený fakt nejsem. V druhé řadě je to katastrofální marketing pro střední Evropu. K tomu přichází často nereálná cena. A konečně image, které FIATu vybudovali "znalci" i novináři v posledních 20 letech. Po kterém jsou si lidé schopni koupit kdejaký prevít, jen ať to ale proboha není FIAT. Auta samotná jsou OK. Ostatně já už léta zachovávám FIATu věrnost.
Avatar - Joky
Fiat
Joky
| 11. 8. 2016
Takže Fiat prodává v Evropě znatelně víc aut než Škoda , tak rychle rychle alespoň
zblbnout Čecháčky , že u nás se jim nedaří... to je hrozná firma ....Co takhle ukázat tabulku prodejů Škodovky v Itálii . To je taky pěkná tragédie a Italský trh, to je objemově jiné kafe . Redakce prodloužená ruka podvodníků z VW. Hnus , fakt.
Avatar - H/K_svwet
A komu tím prospějete?
H/K_svwet
| 10. 8. 2016
no ja pre zmenu obzeram nejaku enjoy 1,4 66kw corsicku >:D ... ale pre mna to bude na bezne potreby az az ... aj ked nova astra mi posledne dni neda spavat... za 12 a pol s 1,4 74kw je to neprekonatelna ponuka ... je bozska... je krasna... dokonala ... ani ceed ma tak netankuje ako astra... ktorej exterier aj interier je jednym slovom premiovy... zasluzene auto roka ... prekvapivo dobre vyzera aj strieborna.... ale najkrajsia astra je asi v ostrej cervenej :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku