Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fisker pojmenoval své připravované elektrické SUV. Je to Ocean!

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 1. 11. 2019 • 21:35
13
Zobrazit náhledy (13)
Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker SUV Fisker Ocean Fisker Fisker SUV Fisker SUV Fisker SUV

Fisker navazuje na řadu upoutávek na své nové elektrické SUV a uvádí jeho jméno, s nímž jej vyšle k zákazníkům. Zároveň potvrdil i termíny, kdy spustí rezervační systém a odhalí první prototyp veřejnosti.

Fisker uvolnil první informace o svém připravovaném elektrickém SUV, s nímž se hodlá vydat podobným směrem jako značky Tesla, Audi, Jaguar, Mercedes-Benz a další se svými elektrickými crossovery, již v březnu letošního roku.

Nejprve byla spolu s první skicou zmíněna jen cena, která má být nižší než 40.000 amerických dolarů. Následovalo několik spekulací o designu i technice a koncem října letošního roku Fisker uvedl, že novinka nezamíří do prodeje, ale bude k dispozici prostřednictvím flexibilní formy nájmu bez dlouhodobé smlouvy.

Fisker až doposud nezmiňoval jméno připravovaného elektrického SUV, ale to se nyní mění a novinka zamíří k zákazníkům jako Ocean. Zároveň se zveřejněním jména novinky přichází nové záběry jejího exteriéru a spolu s nimi i potvrzení, že premiéra prototypu se odehraje 4. ledna příštího roku a pokud půjde vše podle plánu tak velkosériová výroba a dodávky vozů zákazníkům se mají rozběhnout do konce roku 2021.

Fisker Ocean s celkovou délkou 4640 mm se má mimo jiné pyšnit solárními panely, kryjícími střechu a zvyšujícími efektivitu pohonného systému s prodloužením dojezdu až o 1610 km během celého roku. Lithium-iontová baterie s kapacitou 80 kWh pak má stát za dojezdem kolem 400 až 485 km na jedno nabití.

Elektrické SUV má vynikat přívětivostí k životnímu prostředí nejen díky provozu bez emisí škodlivých výfukových plynů, ale i za pomoci hojného využití ekologických materiálů. Z nich lze zmínit koberce, které mají být vyráběny z opuštěných rybářských sítí vytažených z oceánů nebo veganské obložení interiéru z odpadů, vznikajících při výrobě pneumatik.

Související články

Témata
Články odjinud