Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Flixbus plánuje další expanzi v USA

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 11. 2018 • 02:32
19
Zobrazit náhledy (19)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Po úspěšném startu prvních spojů na západním pobřeží USA letos v květnu plánuje společnost FlixBus další expanzi na jih a východ kontinentu.

FlixBus plánuje další expanzi v USA. Po zahájení provozu prvních dálkových autobusových spojů letos v květnu na západním pobřeží kolem Los Angeles, San Francisca a Las Vegas se chce v příštím roce rozšířit do Texasu a na východ do oblasti New Yorku.

Ve městě New York dopravce otevírá i novou pobočku, která bude sloužit jako centrum pro řízení dopravy na východním pobřeží USA.

„Za prvních pět měsíců provozu našich spojů na západě Spojených států se nám potvrdilo, že autobusy FlixBus jsou mezi Američany vítanou alternativou cestování,“ říká André Schwämmlein, zakladatel a CEO FlixMobility. „Nyní jsme připraveni rozšířit nabídku dostupného a udržitelného cestování i na jih a východ země. Do poloviny roku 2019 chceme mít na amerických silnicích přes 100 zelených autobusů.“

V zámoří FlixBus začínal s nabídkou 27 destinací včetně hlavních jihozápadních dopravních uzlů, jako jsou Los Angeles, Las Vegas a Phoenix. V červenci dopravce navýšil pokrytí na dvojnásobek a pokryl i střední Kalifornii a spojení se San Fransicem. Podle materiálů dopravce 66 % zákazníků FlixBusu v USA uvedlo, že předtím autobusem nikdy necestovali.

V současné době s FlixBusem v USA spolupracuje 12 dopravních partnerů, kteří obsluhují 60 destinací. Celkově nyní s FlixBusem spolupracuje přes 300 dopravních partnerů, většinou středně velké nebo malé, rodinné firmy, a ve 29 zemích a vytváří pracovní místa pro více než 7 000 řidičů.

„Model spolupráce umožňuje dopravním partnerům, aby se plně soustředili na poskytování spolehlivé a bezpečné dopravy, s čímž mají mnozí z nich desetileté zkušenosti, zatímco FlixBus díky nejmodernějším technologiím zabezpečuje prodej jízdenek, marketing, plánování sítě a dispečink,“ dodává Schwämmlein.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku