Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Floyd Mayweather za 4 miliony upravil jednu ze svých limuzín

Mirek Mazal
Diskuze (0)

Modernizovaná limuzína odpovídá životní úrovni Floyda Mayweathera. Neporažený boxer se rád ukazuje obklopen luxusem a penězi, tentokrát zase popíchl ochránce zvířat.

Fenomenální boxer a mistr byznysu Floyd Mayweather rozšiřuje své  podnikatelské impérium. Podle Celebrity Net Worth se jeho aktuální čisté jmění odhaduje na přibližných 450 milionů dolarů (10 miliard Kč). Úspěch zrcadlí nejdražší nemovitosti, šperky, hodinky, oblečení nebo dopravní prostředky.

Mayweather miluje utrácení peněz, nákupy dává na obdiv a rád se obklopuje nejluxusnějším zbožím. Automobilový trh už mu nemá co nabídnout, proto zvolil vlastní iniciativu. Neporažený šampion objednal přestavbu jednoho z vlastních rolls-royců na mimořádně opulentní limuzínu. Dosavadní úroveň přepychu asi nestačila zvyšujícím se nárokům, proto se do práce pustil dvorní automobilový správce, který zařídil zhotovení jednokusového exempláře konfigurovaného individuálně pro boxerskou hvězdu.

Vlajkový Phantom VII poskytl základní stavební materiál. Původní kostra byla před lety po koupi rozřezána a prodloužena zhruba o tři metry, aby vznikl prostor pro ještě exkluzivnější výbavu. Aktuální modernizace přinesla například černo-stříbrný lak, zvukový systém o výkonu 2000 wattů nebo chytrý televizor s úhlopříčkou 45" pro cestující na zadní rohové sedačce. Čalounění zastupuje jemná kůže a kromě norkových koberečků zážitek umocňuje dřevěné obložení místy označené písmeny TMT, což je zkratka úspěchu alias týmu The Money Team.

Změny se odehrály také pod kapotou. Legendární dvanáctiválec 6,75 V12 N73B68 o výkonu 460 koní (338 kW) a 720 Nm nahradila jiná benzínová alternativa. Není pochyb o podobně majestátní strojovně, nicméně přesné technické parametry nebyly zatím zjištěny.

Celkový účet úprav dosáhl cca 180 tisíc dolarů (4 miliony Kč). Zvolené prvky zejména zakázkového interiéru připomněly kritiku ochránců zvířat. Spolek etického zacházení s živočichy už v minulosti vytýkal používání pravých kožešin, přesto se dolarový milionář rozhodl pro stejný materiál nezaměnitelné jemnosti.

Video se připravuje ...

Mirek Mazal
Diskuze (0)

Doporučujeme