Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Bronco se blíží. Už se ukazuje i v odhalené podobě

David Bureš David Bureš 10. 3. 2020 • 18:41
8
4
Zobrazit náhledy (8)
Ford Bronco Ford Bronco Ford Bronco

Nový Ford Bronco je nejen na americkém trhu napjatě očekávanou novinkou. S blížící se premiérou se zvyšuje frekvence zveřejněných snímků odhaleného auta.

Ford Bronco v českém prostředí možná není takový pojem, na americkém trhu ale má velké množství fanoušků, a tak když automobilka oznámila jeho oživení, způsobilo to poprask. Američané s napětím sledují veškeré novinky o tomto připravovaném SUV, kterých je s blížící se premiérou stále více. V posledních dnech unikly na internet i různé snímky již odhaleného vozu, které jistě zaujmou také v Evropě.

Na různých webech zveřejněné snímky prezentují odlišné varianty vozu, a tak už máme dobrou představu o tom, co od novodobého Bronca očekávat, a to přestože ne u všech fotografií lze jejich pravost stoprocentně potvrdit.

Bronco si každopádně uchová svébytné tvary sázející primárně na hrany, kterými připomene dávného předchůdce. Masku ozdobí výrazný nápis Bronco, aby každý hned věděl, s kým má tu čest. K dispozici přitom mají být různé varianty.

Vedle tradičního offroadu Bronco totiž dorazí také menší pětidveřový crossover Bronco Sport s designem inspirovaným „plnohodnotným“ modelem. Plnotučné Bronco pak má být dostupné jak jako třídveřový model, tak i s pěti dveřmi (podobně jako Jeep Wrangler, ten má být přímou konkurencí). Ostatně i díky tomu prý Bronco nabídne možnost odejmout některé panely karoserie.

Oba deriváty se přitom odliší i svoji technikou. U Bronca se očekává využití rámové konstrukce sdílené s pick-upem Ranger, po jehož boku se bude vyrábět v michiganském závodě Wayne. Oproti tomu Bronco Sport použije samonosnou karoserii s platformou sdílenou s Fordem Explorer. S tím souvisí i nabídka motorů – u Bronca Sport se očekávají čtyřválce a možná i tříválec 1.5 EcoBoost, zatímco Bronco by se mělo vedle čtyřválce 2.3 EcoBoost dočkat i dvakrát přeplňovaného šestiválce. A vyloučen není ani příchod vidlicového osmiválce.

Ford Bronco je chystán pro modelový rok 2021, představen by tudíž měl být ještě letos. Konkrétně se spekuluje o výstavní premiéře na červnovém autosalonu v Detroitu. První oficiální fotografie bychom ale mohli vidět už dříve.

Související články

Témata
Avatar - pratel
11. 3. 2020 10:10
Ford Bronco offroad
Na snimkach je v skutocnosti Ford Bronco Sport, co je SUV postavene na uplne inych zakladoch ako bude plnohodnotny OFFROAD Ford Bronco. Su to dve naprosto odlisne auta...
Avatar - jurajos
10. 3. 2020 21:18
Re: No teda
Koncept z Tvojho prvého odkazu pamatá hádam ešte aj povodný vizuál auto.cz, no a ten druhý s ksichtom z F-150 radšej ani nekomentovať.
Avatar - Beefcake
10. 3. 2020 21:08
Parada
Krasne, hranate, technicky bude ok, bral by som ho v pohode.
10. 3. 2020 17:49
No teda
:no: vizuelně proti konceptu bronco https://www.blueovaltrucks.com/…ncept-Medium.png

a
Atlashttps://3.bp.blogspot.com/…o-front-view.jpg

velké zklamání ,pripomíná mi to Land Rover Freelander

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud