Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford F-150 nenápadně odhalil nové logo modrého oválu. Poznáte změnu?

Ondřej Mára
Diskuze (5)

Podobně jako další světové značky, také Ford sází na jednoduchost.

Automobilka Ford během nedávné premiéry modernizovaného pick-upu F-150 upozorňovala především na nové víko korby s výklopnými dvířky, nový základní motor, modernější kabinu, lehce upravenou masku a vylepšení podvozku u modelu Raptor. Jednu podstatnou změnu ale nezmínila, na což upozornili zámořští kolegové.

Pokud se totiž zadíváte na novou masku, můžete si všimnout lehce upraveného loga. V tiskové zprávě o něm není zmínky, úpravu loga však v rozhovoru pro Car and Driver potvrdil Rob Brancheau, který u modrého oválu působí na pozici designéra pro barvy a materiály.

Video se připravuje ...

Změna loga přitom není nijak drastická a v podstatě kráčí ve šlépějích ostatních automobilek, které v poslední době své logo aktualizovaly. I Ford tak nově sází na decentnost, kterou můžeme spatřit ve zjednodušení dvojitého rámečku a nahrazení chromovaného vzhledu jednoduchou bílou barvou.

Tradiční modrý ovál zůstal zachován, modrá barva ale zřejmě přišla o svou hloubku a působí jednodušeji. Nápis Ford si uchoval tradiční font, má však bílou barvu a zřejmě byl nepatrně zvětšen. Bílou barvu má také rámeček oválu, který už není dvojitý. Pouze u výbavy Tremor nahradila modrou barvu na pozadí barva černá.

Připomeňme, že ikonické logo s modrým oválem a bílým nápisem zavedla americká automobilka již v roce 1927 a dnes je dobře známé po celém světě, stejně jako samotná přezdívka „modrý ovál“. V následujících letech prošlo logo několika evolucemi, přičemž poslední pochází z roku 2003. Nové logo se pak nejspíš bude postupně objevovat na nových a modernizovaných modelech značky.

Ford je tak zřejmě zatím poslední z řady automobilek, které se nedávno rozhodly změnit své logo. Kromě Škody a Volkswagenu tak učinily i značky Porsche, Peugeot, Renault, Citroën, Opel, Kia, Dacia a několik dalších.

Ondřej Mára
Diskuze (5)

Doporučujeme

16. 9. 2023 09:24
Re: logo
Ford je firma a vyrabi to co si zakaznik zada. (V ramci reguli danych zemi)
16. 9. 2023 09:24
Re: logo
Ford je firma a vyrabi to co si zakaznik zada. (V ramci reguli danych zemi)
Avatar - Roland Von Wagen
16. 9. 2023 09:03
Re: logo
Na blížící se funus bohatě stačí to černé.
Avatar - Ozzman
15. 9. 2023 23:49
Re: logo
Ford je bipolární, sází na EV a přitom vyrábí osmiválce... divná automobilka
Avatar - del42sa
15. 9. 2023 20:39
logo
nemělo být to logo spíš zelené , když Ford sází vše na elektřinu ? ;-)