Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford F-750 World Cruiser překonává všechny představy o obytných autech

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 4. 2019 • 22:25
8
Zobrazit náhledy (8)
Ford F-750 World Cruiser Ford F-750 World Cruiser Ford F-750 World Cruiser

Ford F-750 představuje ve své standardní podobě středně těžký nákladní automobil, ale po proměně ve World Cruiser se z něj stává luxusní obytný vůz s nadprůměrnými přepravními schopnostmi.

Svět obytných automobilů v posledních letech nabízí skutečně pestrou paletu vozidel od miniautur, u nichž lze jen těžko uvěřit, že v nich lze bydlet až po skutečné silniční jachty na základech těžkých nákladních vozidel. Právě k ním má nejblíž Ford F-750 World Cruiser, za jehož vznikem stojí Peter Dunkel, jehož společnosti se proslavily přestavbami nákladních vozidel a také přepravou netradičních nadměrných nákladů.  

Ford F-750 World Cruiser již díky svému základu a jeho prodlouženému podvozku představuje do jisté míry vlastní kategorii obytných automobilů, protože není zcela odkázán pouze na zpevněné vozovky, ale na rozdíl od terénních automobilů a pick-up s obytnými nástavbami se nemůže vydat do těžkého terénu.

Ve svém interiéru ukrývá F-750 World Cruiser plně vybavenou kuchyni, koupelnu, komfortní obývací pokoj a prostor pro přespání až šesti osob. Na tom ve srovnání s podobně velkými obytnými vozy není vlastně nic moc zvláštního, ale na střechu lze naložit dvojici terénních čtyřkolek a na korbě lze bez problémů převážet i čtyřdveřový Jeep Wrangler.

Ford F-750 World Cruiser ve svém prvním provedení z roku 2008, jehož karoserie nese bílý lak, má ve své přídí uložen přeplňovaný vznětový řadový šestiválec Caterpillar o objemu 7,2 l, disponující nejvyšším výkonem kolem 221 kW a točivým momentem přes 1600 N.m. Tyto hodnoty míří na kola prostřednictvím šestistupňové převodovky Allison.

Přes vlastní obrovské rozměry s celkovou délkou téměř deset metrů v čele a hmotnost je Ford F-750 World Cruiser schopen jízdy rychlostí kolem 110 km/h. Vedle své velikosti, provedení interiéru a přepravních schopností umí tento stroj ohromit svou cenou, protože jeho tvůrce si jej cení na částku kolem šesti milionů amerických dolarů.

Zdroj: The Car Guide, AutoWise

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud