Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Ka: free-cool-in (Roadlook TV)

Libor Zezulka Libor Zezulka 17. 3. 2009 • 21:55
35
Dlouhých 12 let se dařilo Fordu lovit zákazníky a hlavně zákaznice na hravé tvary modelu Ka první generace. Bude se mu stejně dařit s generací druhou?

Malé „káčko“ nikdy nebylo miláčkem prakticky orientovaných klientů, pro které číslovka objemu kufru nebo vzdálenost mezi zadní sedačkou a stropem představují životně důležité hodnoty. Ford Ka byl stvořen a vychován pro město, kde mnohem důležitější roli než velikost kufru hraje hbitost a obratnost.

První generace Fordu Ka neměla v tomto směru problém, ke svým atletickým schopnostem navíc přidala originální vzhled, jenž okouzlil zejména zástupkyně něžného pohlaví. I generace druhá staví na sympatickém vzhledu, více než na ženy však cílí na mladou městskou generací.

Jinými slovy nový Ford Ka chce být hodně cool. Jestli tenhle prcek postavený na platformě úspěšného Fiatu 500 cool je nebo není a co to vlastně být cool znamená, jsme zjišťovali v dalším díle Roadlook TV.

Související články

Témata
Avatar - white label
27. 3. 2009 18:11
FiestKA...
No je to taková FiestKA, nové KAčko, na rozdíl od původního, asi nejvíc právě vedle Fiesty, přestává dávat docela smysl a až příliš si "hraje" na svou větší sestru Fiestu. Především stylem designu, ale vlastně i cenou... Komu se opravdu hodně líbí třeba F500, ale i MINI, ten ho prostě koupí a "nemůže" ani řešit praktické "detaily" jako je prostornost, 5dveř. variantu apod., při zachování požadovaného stylu. Ovšem ti co je zaujme styl nového Káčka, mají ve Fiestě mnohem praktičtější variantu se stejnou značkou, velmi obdobným stylem a za podobnou cenu, navíc
v mnohem univerzálnějším provedení...
A to může být pro dlouhodobější prodeje KAčka problém, který se určitě nevyřeší jen "dokonale naladěným" podvozkem konkurence
v podobě úspěšného "retra" F500...

P.S. Nehledě na to že styl F500 (i MINI) má přece jenom jiné grády, než tyhle "bubliny"...
27. 3. 2009 16:39
Re: Kvalitní video,
Prostě nová Ka nemá žádnou myšlenku co se týká designu, pouze se snaží být efektní, moderní a cool. Stará Ka byla skvěle promyšlená po praktické stránce a od toho se odvíjel její design, nová už je jen "pro parádu". A co se týká podvozku, ani Fiaty na tom nejsou zrovna špatne.
Avatar - igor77
22. 3. 2009 21:00
Re: Ka alebo neKa...
no jasne. - hele natoc o tom video, skouknem ho a ja ti pak dam zapravdu
21. 3. 2009 15:49
Re: Ka alebo neKa...
[odkaz]
21. 3. 2009 15:49
Re: Kvalitní video,
"kinetický" design je dost nekonkretni? >:D >:D Vtipe 8-s

Velke plus Ka porad ma, jezdi nejlepe ve tride. :yes: A to na platforme Fiatu, pred konstruktery podvozku Fordu pomyslne smekam. :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud