Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Mondeo Vignale: Italský styl pro nové Mondeo (nové foto)

David Bureš David Bureš 4. 9. 2013 • 06:08
23
90
Zobrazit náhledy (23)
Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo
Ford chystá novou luxusní verzi svých aut. Varianta Vignale bude poprvé prezentována na novém Mondeu.

Nová generace Fordu Mondeo, která se v Evropě začne prodávat nejdříve v příštím roce, bude dostupná i ve vrcholné verzi Vignale pojmenované po někdejším designérském studiu z Turína. Známá značka je podepsána i pod Tatrou 613, zanikla však už v roce 1974. Po čtyřech dekádách se dočká oživení, koncept Mondeo Vignale se ukáže na nadcházejícím frankfurtském autosalonu.

Verzí Vignale chce automobilka oslovovat ty zákazníky, pro které je dnešní vrcholná verze Mondea (Titanium X Plus) málo exkluzivní, přičemž takových klientů má být asi 10 až 15 procent.

Podle designéra Martina Smithe se řada Vignale inspirovala moderním industriálním designem. Oproti běžným verzím nového Mondea se Vignale liší přepracovanou maskou chladiče a novým nárazníkem s diodovými mlhovkami. Celek doplňují chromované kryty vnějších zpětných zrcátek, 20palcová kola nebo nápisy Vignale.

Uvnitř se objevuje kožené čalounění s motivem kosočtverců. Kůže je použita i na palubní desce, ve výbavě nechybí například Wi-Fi.

Ford postupně nabídku Vignale rozšíří o další modely, Mondeo Vignale dorazí na začátku roku 2015, italské verze se později dočkají i MPV S-Max nebo SUV Edge.

Vozům Vignale mají být u oficiálních prodejců vyhrazeny speciální oddělení. Součástí poprodejních služeb pak bude bezplatné umývání karoserie a čistění interiéru po dobu životnosti auta.

Značka Vignale existuje od roku 1948, kdy ji založil Alfredo Vignale. Pracovníci karosárny sídlící v Turíně mimo jiné v roce 1968 navrhli Tatru 613. Ford tuto značku vlastní již od přelomu šedesátých a sedmdesátých let, prakticky ji ale nepoužíval, výjimkou byl pouze koncept Focus Vignale, předobraz pozdějšího Focusu CC. Podobný byl už dříve osud značky Ghia, jméno někdejší karosárny bylo v letech 1973 až 2010 označením luxusních verzí Fordů.

Témata
10. 9. 2013 10:04
Re: BOŽE, BOŽE
Ted na to maji titanium X .....kůži na palubovce...výplně dveří komplet v kůži..atd...

Jinak koncept Vignale chapu....nekterym lidem je jedno..jeslti jezdi ve Fordu nebo v BMW...chcou napr lepsi servis.....necekat nez na ne prijde rada (i to se stava napr v Mercedesu...ze idkyz je clovek objednany na urcitou hodinu/minutu..t.ak tam 20 min ceka, nez maji cas :-/)

Nekomu se ten styl muze libit...tak si objedna co nejvic WOW serepeticek do napr. Mondea...a jeste si rekne...stejnak proti premii usetrim...atd....chute lidi jsou ruzne.....tak budme radi za kazdou novou moznost individualizace :))

5. 9. 2013 22:38
Re: Tož počké ...
V Evropě ještě za skluz může přesun výroby z Genku do Valencie. "Vítězství" odborů...
5. 9. 2013 11:17
Re: VosolVosla
Jaks viděl v nadpisu osla, už ti spustila palcovací pistolka >:D
5. 9. 2013 11:17
Re: VosolVosla
Tak kvůli tomu, abys ukázal, žes to u večeře přehnal s testosteronem ses ani registrovat nemusel.
Povím ti tajemství, na které za pár let taky přijdeš: Chlapi obvylke svoje spory řeší tím, že si to vyříkají. Dát někomu přes hubu - to dělaj jen řepáci, kterejm sláma čouhá z uší.
5. 9. 2013 09:35
Re: Nemůžu si pomoci
eSko ma velmi dobry dizajn, ale prave ten tablet v interieri je presne rodiel medzi US stylom a EU stylom, aj ked pre mna je lepsia tato linuxova verzia v eSku na rodiel od microsoftoveho Fordu