Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Mustang hlásí rekordní prodeje

Michal Fokt Michal Fokt 4. 12. 2014 • 07:37
40
16
Zobrazit náhledy (40)
Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang
Ford se s novým Mustangem trefil do černého, zákazníci berou showroomy útokem a největší zájem ke o vrcholný sportovní model Mustang GT.

Ford Mustang 2015 se zatím nabízí pouze v Severní Americe a přípravy na uvedení do Evropy a Asie probíhají jen pozvolna, protože zájem v USA je značný. Továrna v michiganském Flat Rock vyrobila zatím více než 20 tisíc vozů pro USA, Kanadu a Mexiko, přičemž se automobilka pochlubila, že v listopadu prodala pouze v USA 8728 aut, což představuje meziroční nárůst o plných 62 % a současně rekordní jedenáctý měsíc.

Největší zájem je asi překvapivě o vrcholnou verzi Mustang GT s osmiválcem, pro kterou se rozhodlo 52 % zákazníků, základní verze s V6 a čtyřválec EcoBoost se rovným dílem podělily o zbytek, tedy 24 % pro každou z variant. Nejvíce si nový Mustang zamilovala snobská Kalifornie, kde prodeje meziročně vyskočily o 72 %, druhý největší automobilový trh v USA Texas zaznamenal však růst "jen" 46 %, zachraňovat to tedy musely další, menší státy Unie.

Každopádně se zdá, že Fordu vyšla sázka na evoluci předešlého modelu namísto mnohokrát avizovaných dramatičtějších změn a překvapivě vstřícný je také vztah Američanů k přeplňované čtyřválcové verzi. Továrna se tedy bude mít co ohánět, aby zvládala uspokojit zájem Američanů a současně zajistit nabídku aut pro zámořské trhy.

Témata
6. 12. 2014 21:29
Re: Snobská Kalifornie?
Tak hlavně na Moravě nežerem novinářům kategorický soudy, že Kalifornie je snobská. A přízemní poznámky se smajlíkama si nech od cesty.
5. 12. 2014 16:36
Re: ok
A proto je každý majitel velkoobjemového osmiválce při vstupu do restauračního zařízení kde sedí majitele dieslových zázraku o obsahu dvou litrů povinen: Postavit se do pozoru, srazit paty, pozvednout pravici a hlasitě zvolat pozdrav "zwei liter" .
5. 12. 2014 15:31
Re: Snobská Kalifornie?
Zrovna Kalifornie, kde je max. povolená rychlost 80kmh a na dálnicích 100kmh si bude každý magor kupovat Mustanga, když na tu rychlost stačí normální oturbené adidasky... ;-)
Avatar - Barrichello
5. 12. 2014 13:41
Re: ok
>:D >:D :yes:
Avatar - dal
5. 12. 2014 12:55
Re: ok
To, že nikoho z nich neznáš chápu, majitelé HTP a majitelé Mustangů nejsou stejná krevní skupina, podobně jako majitelé motokol a Harley. :-)