Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford navrhne nový závodní speciál. S pracemi pomůžou přímo závodníci

David Bureš David Bureš 12. 3. 2020 • 05:02
3

Nový závodní speciál značky Ford nebude založen na žádném vyráběném modelu značky. Říká se mu Fordzilla.

Svět digitálních automobilových závodů je stále populárnější, a tak stále více láká i automobilové výrobce. Třeba autoři herní série Gran Turismo už několik let umožňují automobilkám navrhnout speciál přímo pro tuto hru. Nyní se k tvorbě digitálního závodního speciálu chystá také Ford, byť ne konkrétně pro Gran Turismo. Značka totiž prostřednictvím svých esportovních týmů závodí třeba ve hře Forza Motorsport 7.

Na projektu pracuje progamingový tým Fordzilla, který dal jméno i chystanému speciálu, který nebude založen na žádném vyráběném automobilu americké značky. Cílem je využít zkušenosti ze skutečného závodění k úspěšnému působení v nejvyšší úrovni e-sportu.

S návrhem závodního speciálu nazvaného Team Fordzilla – P1 přitom pomůžou i sami hráči počítačových her, konkrétně kapitáni pěti progamingových týmů Fordzilla z Francie, Německa, Itálie, Španělska a Velké Británie, což jsou úspěšní gameři z těchto zemí. Tým návrhářů z designérského oddělení evropského Fordu bude zároveň shromažďovat podněty od širší hráčské komunity.

O zásadních rozhodnutích stran návrhu totiž bude moci hlasovat přímo veřejnost. Ford bude na Twitteru (prostřednictvím účtu @TeamFordzilla) zveřejňovat ankety zaměřené na konkrétní konstrukční celek, od motoru až po kokpit, o jehož podobě či koncepci veřejnost bude moci hlasovat.

„Všichni rádi závodíme s auty snů, ale obvykle máme na mysli precizní napodobeniny vozů, které doopravdy existují ve skutečném světě,“ říká o projektu kapitán německého týmu Fordzilla Angelo Bülow. „Sednout si poprvé za volant #Team Fordzilla – P1 s vědomím, že jsme ho nejen pomohli přivést na svět, ale že ho ještě nikdy nikdo neřídil, bude naprostá senzace,“ dodává.

Práce na projektu „Team Fordzilla – P1“ začaly tento týden a lze je sledovat prostřednictvím účtů @TeamFordzilla na sociálních sítích Twitter a Instagram. Hotové mají být během několika následujících měsíců.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku