Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford pracuje na nové odnímatelné střeše a dveřích. Dostane je nové Bronco?

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 2. 4. 2019 • 04:24
14
Zobrazit náhledy (14)
Ford Bronco Ford Bronco Ford Bronco Ford Bronco Ford Bronco Ford Bronco Ford Bronco Ford Bronco Ford Bronco

Ford již dříve potvrdil, že do své nabídky zařadí model, který ponese slavné jméno Bronco. Patentové nákresy naznačují, že se můžeme dočkat i jeho provedení s odnímatelnou střechou a dveřmi.   

Ford již během autosalonu v Detroitu na začátku roku 2017 oficiálně potvrdil, že v roce 2020 opět zařadí do nabídky model, který ponese označení Bronco a bude podobně jako jeho jmenovci z dvacátého století vhodný pro jízdu v terénu.

Bronco má být koncipováno jako globální model, jehož základem se má stát žebřinový rám, který je určen pro terénní vozy a pick-upy. Podle dosavadních informací se má jednat o středně velké SUV, které bude nabízeno i na evropských trzích.

„Bronco bude nekompromisní vůz s pohonem všech kol pro milovníky dobrodružství, kteří se rádi vydávají daleko za hranice města,“ uvedl Joe Hinrichs, prezident Ford Motor Company pro Severní a Jižní Ameriku, již v roce 2017 v rámci autosalonu v Detroitu.

Technika i vzhled nového SUV se jménem Bronco jsou prozatím tajemstvím, ale magazín Motor Trend upozornil na patentové nákresy, které mohou naznačovat, že se novinka vydá podobným směrem jako například Jeep Wrangler a nabídne odnímatelné dveře s bezpečnostními výztužemi a zajímavě řešenou střechu.

V současnosti sice není jisté, jestli patentové nákresy skutečně odhalují prvky z konstrukce nového modelu Bronco, ale pokud ano, tak především střecha nabídne v současnosti netradiční provedení.  

Mezi ochrannými oblouky mají být totiž napnuty dvě na sobě nezávislé vrstvy tkaniny, z nichž tu druhou má tvořit síťovina, která bude propouštět vzduch, ale zároveň bude vytvářet stín nad hlavami řidiče a jeho spolujezdců. Pozornost si pak zaslouží i nákres, který naznačuje, že tkaninu bude možné vysunout i za vůz a vytvořit zde markýzu pro piknik nebo rybáře sedící u vody.

Ford Bronco se na severoamerickém trhu poprvé objevil jako malý off-road v roce 1966. Ten až v roce 1978 nahradilo stejnojmenné full-size SUV, sdílející techniku s velkými pick-upu řady F, které bylo nabízeno v celkem čtyřech generacích až do roku 1996, kdy jej nahradil ještě větší Expedition.

V letech 1983 až 1990 bylo v nabídce Bronco II, které s třídveřovou karoserií dlouhou 4,0 m v první a 4,1 m ve druhé generaci, zapadlo mezi kompaktní SUV a sdílelo techniku s tehdejším kompaktní pick-upem Ranger první severoamerické generace.

Zdroj: Ford Motor Company, Motor Trend

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud