Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Ranger bude mít i silný dieselový šestiválec

25. 3. 2022 • 22:05
51
1
Zobrazit náhledy (51)
Ford Ranger Sport Ford Ranger Sport Ford Ranger Sport Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger Wildtrak Ford Ranger XLT Ford Ranger XLT Ford Ranger XLT Ford Ranger XLT Ford Ranger XLT Ford Ranger XLT Ford Ranger XLT Ford Ranger XLT Ford Ranger XLT Ford Ranger XLT Ford Ranger XLT

Nová generace Fordu Ranger byla představena v listopadu minulého roku. Ke vznětovým pohonným jednotkám jsme tehdy nedostali moc informací, což se nyní mění.

Už víme, že se v Evropě dočkáme Rangeru s přívlastkem Raptor. Ford Ranger Raptor dostane v evropském podání dvěma turbodmychadly přeplňovaný zážehový šestiválec EcoBoost o objemu 3,0 litru. Z tohoto motoru dostane Ranger Raptor 288 koní s točivým momentem 491 Nm.

Video se připravuje ...

Nový Ranger také nabídne dvoulitrový vznětový motor ve dvou výkonnostních variantách. Slabší čtyřválec nabídne 170 koní (125 kW) a točivý moment 405 Nm. Silnější varianta se dvěma turbodmychadly má 209 koní (154 kW) a točivý moment 500 Nm. Třílitrový naftový šestiválec bude v Rangeru disponovat výkonem 250 koní (184 kW) a točivým momentem 600 Nm.

Všechny motory budou pracovat v kombinaci s automatickou převodovkou s deseti převodovými stupni. Zajímavostí je, že až na určitá flotilová vozidla nebudou mít čtyřválcové Rangery stop-start systém. U šestiválců bude tento systém povinností. 

Tato paleta motorů se v rámci širšího propojení s Volkswagenem pravděpodobně objeví i v nové generaci Amaroku, který bude používat stejnou platformu jako Ford Ranger. 

Ford zahájí příjem objednávek pro nový Ranger v druhé polovině letošního roku. První vozy k zákazníkům pak dorazí v průběhu roku 2023. Ford k novému Rangeru nabídne mimo jiné přes 150 položek příslušenství pro nejrůznější účely.  Výroba nového Rangeru se rozběhne v první polovině letošního roku v závodech v Thajsku a Jižní Africe.

Autor: Dominik Kovář

Doporučujeme

Témata
25. 3. 2022 19:28
Ford novinky
Ford novinky naleznete na jednom miste> http://www.fordauto.sk/