Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford se v prvním čtvrtletí propadl do vyšší ztráty, než se čekalo

ČTK ČTK 3. 5. 2020 • 05:27
16
13
Zobrazit náhledy (16)
Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang

Americká automobilka Ford Motor se v prvním čtvrtletí propadla do ztráty, která byla vyšší, než se čekalo. Kvůli koronavirové pandemii, která zastavila poptávku po drahém zboží a přiměla firmy přerušit výrobu, čeká Ford další ztrátu i ve druhém čtvrtletí.

Za leden až březen ztráta činila dvě miliardy USD (50 miliard Kč) ve srovnání se ziskem 1,1 miliardy USD ve stejném období předchozího roku, uvedla automobilka v noci na dnešek.

Bez mimořádných položek ztráta činila 23 centů na akcii, zatímco analytici čekali ztrátu jen osm centů na akcii. Tržby se snížily o 15 procent na 34,3 miliardy USD.

Automobilka v březnu zrušila svůj výhled na letošní rok. Nyní uvedla, že současné prostředí zůstává příliš nejasné pro stanovení výhledu. V druhém čtvrtletí však očekává očištěnou ztrátu více než pět miliard USD. Společnost ale dodala, že má dost peněz, aby dokázala fungovat do konce roku.

Ford kvůli nemoci covid-19 snížil náklady, aby se lépe vyrovnal se zastavením výroby. Mimo jiné snížil plat manažerům a úředníkům a omezil výdaje na projekty. V úterý oznámil, že odloží o rok službu komerčních autonomních vozů a zastaví vývoj luxusního elektrického sportovně užitkového vozu Lincoln.

Téměř veškerá výroba aut v USA se v březnu zastavila kvůli šíření nemoci covid-19. Prezident Donald Trump však tlačí na to, aby se Američané vrátili do práce. Některé státy již začaly znovu otevírat své ekonomiky, automobilový sektor však ještě neoznámil, kdy obnoví výrobu.

Finanční ředitel Fordu Tim Stone na tiskové konferenci uvedl, že společnost obnoví výrobu v USA jakmile to bude možné, bližší časový údaj však neposkytl. Společnost již obnovila operace v Číně a od pondělí začne spouštět výrobu v Evropě. List The Wall Street Journal v úterý napsal, že americké automobilky začnou obnovovat domácí výrobu 18. května, napsala agentura Reuters.

Doporučujeme

Témata
4. 5. 2020 22:30
Re: No ale Mustanga mají v elektrice ........
Zajímavé, mě prodejce u Forda odpovídal nemlich stejně,. Asi na to mají nějaké školení... :D
P.S. Jediné auto, o které bych v současném evropském portfoliu Forda opravdu moc stál, je Mustang s V8. Takže asi tak. ;-)
4. 5. 2020 10:32
Re: No ale Mustanga mají v elektrice ........
Jenom tvůj odhad obyčejného štamgasta fóra auto.cz Zdroje s nějakými čísly máš?
4. 5. 2020 09:51
Re: No ale Mustanga mají v elektrice ........
Na podzim jsem se byl jen tak kouknout na Focuse a vedla stála Fiesta. Když jsem řekl, že je drahá, tak prodejce odpověděl, že je to poctivě udělané auto a proto je tak drahé. Na adresu Focusu a jeho tříválců řekl - na západě s nimi problémy nemají ale v CZ ty tříválce jaksi nechceme. :-) Jinak je jasné, že on s tím nic neudělá. On to musí prodat, protože jen za prodané auto dostane provizi.
Avatar - Ozzman
4. 5. 2020 08:34
Re: No ale Mustanga mají v elektrice ........
Je to peklo, Puma je o třídu menší, než Kuga a tu jsme 2x kupovali jednou prrvadecku za 480(trend) s 5 tisíci a 2 měsíci starou (PC asi 600 tis v 2014) a druhou na podzim 2019, vybavenejsi(Titanium) a novou za 545 tisíc z původních 710 cenikovych. Takže toto je cena za Pumu přímo šílená... Ford se vyplatí koupit až tak po 2 letech, kdy je model na trhu...
3. 5. 2020 23:19
Prodejci
Jestli všichni prodejci fungují jako ti, které jsem oslovil, tak se ani nedivím.