Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Transit Connect Taxi: koncept nového vozu pro taxislužbu v USA

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 19. 3. 2008
20
13
Zobrazit náhledy (20)
Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect Ford Transit Connect
Ford Transit Connect Taxi pravděpodobně nahradí legendární ale stárnoucí taxíky Ford Crown Victoria v ulicích amerických měst.

Ve Spojených státech je spousta vozidel taxislužby. I do této oblasti ale začínají pronikat moderní trendy a tak Ford představil svůj koncept, nazvaný Transit Connect Taxi. Ekologie na jedné straně a moderní trendy v přepravě osob na straně druhé daly tedy vzniknout konceptu, který by měl převzít pomyslnou taxikářskou štafetu od dosluhujícího modelu Crown Victoria.

Je sice zmíněno slovo ekologie, takže většina z nás by čekala (zejména v konceptu) přítomnost alespoň hybridní technologie, skutečnost je ale jiná. Pod kapotou se nachází zážehový dvoulitrový čtyřválec, dosahující ve městském provozu spotřeby 12,4 l na 100 kilometrů. V dálničním cyklu si řekne o 9,8 litru benzinu na 100 kilometrů, převodovka je automatická. Emise škodlivin jsou podle inženýrů z Fordu minimální.

Interiér je střižen moderně a nechybí mu ani vzdušnost díky velkým proskleným plochám. Panoramatické střešní okno zřejmě nebude kvůli ceně častou součástí výbav sériových vozů, stane li se tak, zákazníci jej určitě ocení. Na zadních sedadlech je možno využít služeb informačního systému vyvinutého ve spolupráci se společností Microsoft (můžete si zjistit předpověď počasí, čerstvé zprávy nebo zaplatit za jízdu elektronickou cestou). Pro ty, kdo chtějí platit klasicky bankovkami je v konceptu přítomna jakási otáčivá koule, do níž dlužník své bankovky vloží a řidič si je jejím otočením převezme. V USA je totiž zvykem, že mezi řidičem a pasažéry bývá kvůli větší bezpečnosti plexisklo.

Že se k vám blíží vozidlo taxislužby velmi rychle rozeznáte pomocí klasického výrazně žlutého zbarvení, kombinovaného s matnými šedými plochami. Ford nyní čeká, jak na koncept budou reagovat návštěvníci autosalonu v New Yorku, kde jej oficiálně představil, a rozhodnutí o sériové výrobě modelu padne po důkladné analýze ohlasů.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - gld
správně že tam dali benzinový motor!
| 27. 3. 2008
Do času kým sformuluješ vlastný protiargument áno
Avatar - T613
správně že tam dali benzinový motor!
| 23. 3. 2008
A to je tvůj veškerý argument?
Avatar - T613
správně že tam dali benzinový motor!
| 20. 3. 2008
copak? nejsou argumenty?
Avatar - Blue Sun
Ekologie ?
| 19. 3. 2008
Ekologie v US pojetí. Oproti Crown Victoria to rozhodně bude krok vpřed.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku