Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fotící auta Google pro Street View opět vyrazí na české silnice

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 29. 6. 2018 • 19:41
4

Firma Google v létě opět vyšle speciální vozy pro focení Street View na tuzemské silnice. Zaměří se na aktualizaci snímků zejména na komunikacích propojujících města po celém území republiky. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

V Česku je Street View dostupné od roku 2007 a pravidelně prochází aktualizací, aby poskytovalo co nejvěrnější obraz reality. Kromě měst a silnic, které se dají snímat prostřednictvím Street View aut, Google v Česku zachytil i pěší zóny větších měst a další zajímavá, ale autem nedostupná místa. Pro ta se používá vozík Street View Trolley nebo speciální batoh známý jako Street View Trekker. Ten byl použit například pro nafocení Krkonošského národního parku nebo trasy Jizerské padesátky.

Díky Street View mohou uživatelé v České republice navštívit nejen většinu měst, ale i všechny české památky UNESCO a řadu hradů, zámků i přírodních památek. Infrastruktura se však neustále vyvíjí, proto je třeba jeho snímky pravidelně aktualizovat. Právě začínající snímkování pomůže, aby se uživatelé ještě lépe orientovali a snáze plánovali své cesty. Podobnou službu nabízí na svých mapách i Seznam.cz.

Street View je funkce Map Google, která je v současné době dostupná ve více než 85 zemích světa včetně částí Antarktidy a Arktidy. Uživatelé si díky ní mohou prohlížet 360stupňové snímky ulic měst, ale i přírodních a kulturních památek.

Témata
30. 6. 2018 19:29
Re: Street view
SW dozadu na zahradu nevidi
Avatar - rokyta.p
30. 6. 2018 03:11
Re: Street view
Možná prvoplánově, spíš jde vidět zda máš vzadu na zahradě rumovisko nebo bazén. Já mám na google steet view zas zobrazenou matku jak vylézá ze zastávky a sousedovic auto jak mi opět stojí před garáží :-| ...Chtělo by to konkrétní rozpis kdy kudy pojede. V této politicky těžké době nám už zůstává jenom humor. Takže lidé si dají masku koně, oblečou růžový župan, postaví se do autobusové zastávky kde před sebe ještě rozloží kempingový stoleček s kafem. Ve své době zase někdo umístil Fiatka bedruničku na pěší zónu přímo do hlavního vchodu do centrály VW. Fantazii se meze klást nebudou ;-)
Avatar - M1chal
29. 6. 2018 23:04
Re: Street view
Každá mince má dvě strany
Avatar - CHerokee
29. 6. 2018 16:52
Street view
Jinak nejpoužívanější aplikace pro zloděje.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud