Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Garáž Auto.cz: Lexus CT 200h – Co vás zajímá?

8. 4. 2011 • 09:36
20
33
Zobrazit náhledy (20)
Lexus CT Lexus CT Lexus CT Lexus CT Lexus CT Lexus CT Lexus CT Lexus CT Lexus CT Lexus CT Lexus CT Lexus CT Lexus CT Lexus CT Lexus CT
Je to menší bráška IS, nebo luxusní verze Priusu? To tento týden zjišťujeme u Lexusu CT 200h.

Nový zástupce nižší střední třídy v redakční garáži je tak trochu jiný než všechno, co jsme dosud testovali. Historicky první hybridní počin mezi prémiovými kompakty totiž nemá na trhu zatím obdoby. Bereme jako samozřejmost – že to je Lexus.

Japonské automobilce na jednu stranu nechybí odvaha pustit se do segmentu, kde v Evropě pevnou rukou vládne Audi A3 a BMW řady 1 zase láme srdce všech nadšených řidičů. Zároveň je ale tento krok velmi prozíravý – auto s cenovkou od 700 tisíc do milionu korun a vysloveně městskými předpoklady má alespoň v teoretické rovině násobně širší cílovou skupinu než stávající produkce Lexusu.

K testu jsme převzali vrcholnou specifikaci Premium, která posádku občas trápí kvůli nízkorpofilovým 17palcovým pneumatikám, zároveň ji ale hýčká mimořádně kvalitním zvukem audiosystému Mark Levinson a spoustou další standardní výbavy.

Zatím jezdíme se spotřebou kolem 5 l/100 km, což o necelý litr převyšuje tovární údaj. Podle propočtů palubního počítače by měla 45litrová nádrž vydržet alespoň 600 km – palubní elektronika si ponechává rezervu, nebo možná i tuší, že nás teprve čeká testování na dálnici.

Než připravíme test, můžete se podívat alespoň na první postřehy v článku Lexus CT 200h: První jízdní dojmy. Pokud vás zajímá něco konkrétního, ptejte se v diskusi. Na zajímavé otázky odpovíme přímo tam nebo v samotném testu.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
11. 4. 2011 14:27
Re: infi je skvělá volba
Tak to jo ;-)
Avatar - pelikoš
11. 4. 2011 11:39
Re: infi je skvělá volba
to s tou maf.imidží bylo na bmw.jinak infiniti je pro mě prostě nej.nejvíce se mě libí :yes: a hlavně jich moc nejezdí,takže originální...
p.s.infiniti má všechna i ;-)
11. 4. 2011 10:37
Re: Proč to proboha nenechali jako stylové 3-dvířko?
...mne tam take moc designove nesedi, asi dan za "lepsi" nastupovani...
11. 4. 2011 10:36
Re: Pro redakci
...napr. zrychleni ma CT o dost lepsi, ale zda to neni jen papirove, muze to byt i rozestupnovanim CVT...i kdyz je to na urovni Priusu.
Ja si stejne myslim, ze ten motor je na to auto slaby, kdyby tam dali 2.5 z Lexe HS, myslim ze by to bylo lepsi...pak bych o tom i uvazoval, takhle je to jen jako priblizovadlo do mesta. No pockame na nove GSko... >:D
11. 4. 2011 10:30
Re: infi je skvělá volba
Takze jako IS ???

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku