Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Garáž Auto.cz: Volvo V60 D5 AWD - Co vás zajímá?

Ondřej Láník Ondřej Láník 21. 1. 2011 • 16:53
22
14
Zobrazit náhledy (22)
Volvo V60 Volvo V60 Volvo V60 Volvo V60 Volvo V60 Volvo V60 Volvo V60 Volvo V60 Volvo V60 Volvo V60 Volvo V60 Volvo V60 Volvo V60 Volvo V60 Volvo V60 Volvo V60 Volvo V60
V novém typu článků nabízíme čtenářům novou formu zapojení do testů. Ptejte se, co vás zajímá a my buď rovnou odpovíme, nebo odpovědi dostanete v následném testu.

Spojení značky Volvo a karoserie kombi dlouhá léta znamenalo, že máte tu čest s hranatou krabicí na kolech, do které bylo možné naložit a odvézt prakticky cokoliv od velkého psa až po almaru. To vše při maximální možné úrovni pasivní bezpečnosti.

S výjimkou vysokého bezpečnostního standardu se prakticky celá definice změnila. Důraz na dobré jízdní vlastnosti, svébytný i když ne zrovna tradiční vnější design a na střední třídu spíše skromnější vnější rozměry přeskupily priority Volva. Značka chce oslovit trochu jinou klientelu, než tradiční Volvisty, kteří dodnes jezdí v řadě 240.

Testovaný model po prvních kilometrech zaujal špičkovou trakcí všech kol za všech okolností, bezproblémovým spojením automatu s pětiválcovým turbodieselem (151 kW, 420 Nm) a poněkud tužším odpružením, ve srovnání s verzemi osazenými adaptivními tlumiči. Hlavní porci testovacích kilometrů však máme stále před sebou, takže to rozhodně není poslední verdikt na adresu jízdy s V60.

Interiér zařízený v moderním švédském stylu (skandinávský design, kvalitní materiály, pečlivé zpracování) je dostatečně široký, v podélném směru v zásadě taky není problém a cestujícím na zadních sedadlech přibyly cenné centimetry nad hlavou. Zavazadelník má skromnější rozměry, než jsme u Volva zvyklí, ale to zřejmě souvisí se změnou pohledu na potřeby koncového zákazníka.

Vaše dotazy na tento konkrétní vůz očekáváme v diskuzi pod článkem.

Témata
Avatar - Ricardo
22. 1. 2011 20:57
Re: City Safety
A není právě jedním z hlavních úkolů radaru varovat před překážkou i např. v mlze nebo hustém dešti?
Avatar - Plautus
22. 1. 2011 02:58
Re: cinsky symptom???
slov ;-)
Avatar - Ronault.
21. 1. 2011 22:23
Re: cinsky symptom???
jako škoda čeho? peněz? času? >:D
21. 1. 2011 12:27
Re: City Safety
City safety používá laserový čidlo umístěné pod zrcátkem takže zmrazky moc nehrozej ale pokud bude okno špinavý tak problém asi může nastat (místo stírají stěrače) - stejně tak jako dobrždění do 30km/h na mokru nebo námraze asi nebude uplně 100% (viz nedávný test na primě) . Co se týká adaptivního tempomatu, tak jsem měl problém pouze 2x během 1 dne kdy se tento vypnul protože právě laserové čidlo na okně nebylo čisté a je vyžíváno spolu s radarem v grilu pro tempomat (bylo nějak divně, všude bordel z náklad´áků a taková divná zima, že stěrače prostě nefungovaly na 100%) - na pumpě jsem umyl okno a bylo po problémů. Jinak ani při hustém sněžení jsem zatím nenarazil na problém (určitě nevadí špína, zbytky soli atp. - možná ale ano případná vrstva ledu, což jsem neměl možnost vyzkoušet ani při nadílce během prosince), za to je s tím občas trápení v městském provozu, kde zbytečně brzdí protože neví že to auto před ním právě odbočuje. Dá se na to zvyknout a objeít to tak že člověk podrží plyn....) (XC60)
21. 1. 2011 12:14
Re: cinsky symptom???
tiež som si všimol... ;-\

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud