Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Geely GE: Čínský Rolls-Royce po faceliftu

23. 4. 2010 • 06:38
14
29
Zobrazit náhledy (14)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Jestli jste si mysleli, že čínský „konkurent“ vozů Rolls-Royce s názvem Geely GE měl být jen nepovedený vtip, vrátí vás tato zpráva do špatného snu: pro nejluxusnější čínské auto je připraven facelift.

Geely známe jako jednu z nejstarších a největších čínských automobilek. Zprávy Auto.cz tato značka v posledních týdnech plnila hlavně v souvislosti s převzetím švédského Volvo Cars, Číňané ale souběžně s tím nezapomínají rozvíjet modely vlastní konstrukce. Přesně rok po premiéře (oznámené shodou okolností 1. dubna 2009) je proto nachystán facelift luxusního Geely GE.

Původní verze vypadala jako nepovedená kopie Rolls-Royce Phantom, ozvláštněná několika stylistickými prvky podle asijského vkusu. Nejzajímavější na celém autě bylo uspořádání sedadel 2+1, kdy zadní pasažér měl více než polovinu kabiny sám pro sebe. To je také jedna z mála věcí, která na autě zůstala od loňského roku zachována.

Těžko říct, zda Geely vedl ke změně nátlak ze strany Rolls-Royce, nebo něco jiného, každopádně design karoserie se změnil téměř k nepoznání. Přídi dominuje obří maska chladiče, která pracuje se základním motivem značky Buick. Svou mohutností ale také připomíná otevřenou tlamu kytovce.Po stranách nechybí moderní pásy diod pro denní svícení a směrovky.

Z bočního pohledu je zřetelný posun od snahy napodobovat klasický britský design k moderním liniím. Záď je pak směskou tvarů Mercedesu třídy S ve spojení s dalšími evropskými a americkými vlivy.

I uvnitř se tvůrci Geely GE tentokrát hojně inspirovali designem Mercedesu. V interiéru nalezneme i několik odkazů na vozy BMW a Audi. Tvar volantu se nápadně podobá novému Saabu 9-5 – zřejmě v Číně nemají jasno, kterou ze švédských značek nakonec koupili… Nejzásadnější novinkou je možnost konvenčního čtyřmístného uspořádání, 2+1 místný interiér zůstává pro zájemce jako alternativa.

Na otázku volby vhodné motorizace odpověděli u Geely downsizingem – motor 3,5 V6 je čistě z matematického hlediska polovinou agregátu 6,75 V12, který se montuje do britského Rolls-Royce Phantom.

Geely GE se bude prodávat pod luxusní značkou Emgrand, samotná zkratka GE znamená Geely Excellence.

Související články

Témata
Avatar - twistedTSD
25. 4. 2010 14:29
Re: Bu bu bu
:yes:
24. 4. 2010 22:56
Re: Plno ironických poznámek, ale...
:yes: :yes: :yes:
24. 4. 2010 12:29
Re: Kladivo na němce!
Já bych snad jen doplnil, že i méně majetné vrstvy si konečně budou moci dopřát trochu toho individualismu.
24. 4. 2010 07:46
Plno ironických poznámek, ale...
není se čemu divit, ten facelift je považuji za vrchol nevkusu, zejména předek se "vyvedl" náramně, slátanina jak víno. Interiér ještě jako tak, ale zajímala by mě cena a potom kdo by si koupil luxusní limuzínu, která bude vedle evropských kousků pro smích a tipuji, že při srážce pro pláč její posádky.
24. 4. 2010 00:41
Re: Tomu rikam auto!
Proč to nemá žádná automobilka? Protože má většinou tohle stádium společnosti za sebou, nebo ho rovnou vynechali, není co závidět i kdyby to vypadalo jako pravý Rolls...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud