Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Globální odbyt Hyundai v dubnu kvůli koronaviru prudce klesl

ČTK ČTK 7. 5. 2020 • 07:20
39
Zobrazit náhledy (39)
Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích Továrna Hyundai v Nošovicích

Celosvětový odbyt jihokorejské automobilky Hyundai Motor se v dubnu kvůli koronavirové krizi meziročně propadl o 57 procent na 159.079 vozů.

Šíření nemoci covid-19 podle Hyundai vedlo k narušení výrobních aktivit po celém světě i k poklesu poptávky. Česká továrna Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku v polovině dubna obnovila výrobu po třítýdenní odstávce vyvolané koronavirem.

Společnost Hyundai je největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se sesterskou firmou Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě. Kia dnes oznámila, že její globální odbyt v dubnu meziročně klesl o 41 procent na 134.216 vozů.

Společnost Hyundai oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích v listopadu 2008. Nošovická továrna je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii, v loňském roce vyrobila 309.500 vozů. Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních vozů u Žiliny na Slovensku.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku