Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

GM odhalilo siluetu elektrického pick-upu, ponese jméno Hummer?

Ondřej Mára Ondřej Mára 28. 1. 2020 • 01:52
28
7
Zobrazit náhledy (28)
Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX Hummer HX

Během tiskové konference k plánované přestavbě závodu Detriut-Hamtrack odhalili zástupci společnosti General Motors první náhled na siluetu připravovaného elektrického pick-upu.

Výroba prvního elektrického pick-upu koncernu General Motors bude probíhat v modernizovaném závodě Detroit-Hamtrack, do kterého chce společnost investovat zhruba 2.2 miliardy dolarů. Se zahájením výroby se pak počítá v průběhu roku 2021.

Pro General Motors půjde o vůbec první závod, který bude zaměřen čistě na výrobu elektrických vozidel. A podle GM se zákazníci mohou těšit na bohatou paletu „čistě elektrických SUV a pick-upů“. Investice do závodu Hamtrack by však mohla být teprve začátkem rozsáhlých investic GM do elektromobility, jak naznačují kolegové z Motor1.

Vraťme se ale ještě na chvíli k siluetě elektrického pick-upu, která toho s výjimkou podlouhlé kapoty a protáhlého čelního skla mnoho neodhaluje. Podle dřívějších informací by však vůz mohl oživit značku Hummer a jeho (přinejmenším částečné) odhalení by mělo proběhnout již v noci z 2. na 3. února během reklamních přestávek v rámci Super Bowlu.

Náš elektrický pick-up bude prvním z řady elektrických trucků, které budeme v příštích několika letech vyrábět v (závodě) Detroit-Hamtrack,“ uvedl Mark Reuss, prezident General Motors.

Kromě elektrického pick-upu Hummer se však v závodě Detroit-Hamtrack počítá i s výrobou autonomního elektrického taxi Cruise Origin, určeného pro městskou přepravu, a čistě elektrických variant prémiových SUV Cadillac Escalade a GMC Sierra, jejichž výroba by měla být zahájena v roce 2023.

Kolem závodu Detroit-Hamtrack přitom bylo ještě donedávna poměrně živo. Společnost GM plánovala jeho uzavření již na konec léta, po dohodě s odbory však byla prodloužena výroba modelů Chevrolet Impala a Cadillac CT6 až do konce února.

Začátkem března pak bude zahájena rozsáhlá modernizace, která se výrazně dotkne například lakovny a karosárny. Závod však dostane i nové stroje, dopravníky, ovládací prvky a nástroje. Počet zaměstnanců pak po modernizaci stoupne z původních 900 na 2.200 lidí.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
29. 1. 2020 12:06
Re: ... a co děti mají si kde hrát
spíš až začnou blackouty protože distribuční sít z roku nebreč to v usa nedá a u nás vesnický tenký dráty z dob totáče taky ne. To bude sranda, rabování a občanské války :-)
28. 1. 2020 23:25
... a co děti mají si kde hrát
jsem jen zvědavý jak dloho bude trvat než to nebude kde nabíjet, myslím že max do pěti let :-[]
Avatar - WinDiesel
28. 1. 2020 18:55
Re: Snad to bude mít aspoň 1000 koní
elektrika v Kalifornii = 56% nárůst ceny v roce 2019, v okolních státech do 5% :-! :-! :-!
Avatar - WinDiesel
28. 1. 2020 18:54
Re: hummerčík
nnne, ve světě zvaném California to bude Terminátor 17 a captain Marvel, leda že by Gretka taky dostala roličku - mohla by dobře hrát dospívajícího nevychovaného spratka
Avatar - KANKUNEN
28. 1. 2020 17:30
Snad to bude mít aspoň 1000 koní
a vážit do 3500 kg, jen tak to může být řádně eko pro jízdu na hambáč. V Americe stojí benzín málo, jak je to s elektrikou?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud