Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

GMC Hummer EV řádí na sněhu a ledu. Láká tím na premiéru SUV

David Bureš David Bureš 10. 3. 2021 • 05:32
45
2
Zobrazit náhledy (45)
GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV GMC Hummer EV

Jméno Hummer se loni vrátilo na scénu ve formě pick-upu značky GMC s elektrickým pohonem. Letos jej doplní i SUV derivát.

Hummer se v minulosti proslavil jako značka drsně vyhlížejících aut do terénu, jejíž první dílo bylo odvozeno od armádního speciálu HMMWV. Kvůli pověsti výrobce aut s neúměrně vysokou spotřebou však značka v roce 2010 ukončila provoz. Nyní se však slavné jméno vrátilo na scénu, avšak ve zcela přepracované podobě. A nabídka Hummeru se má postupně rozšířit.

Dnes už Hummer není v rámci koncernu General Motors samostatnou značkou, ale součást populární značky GMC. A v útrobách už není charakteristický benzinový vidlicový osmiválec, ale elektrický motor. Nová éra Hummeru, která na minulost značky vzpomíná jen drsným vzhledem, odstartovala loni představeným pick-upem. Už dopředu však výrobce avizoval, že jej doplní také SUV.

A právě na jeho premiéru nyní automobilka láká prostřednictvím přiloženého videa. V něm naznačuje, že avizované elektrické SUV Hummer se představí v sobotu 3. dubna 2021, a to v rámci basketbalové Final Four. Ten samý den přitom budou spuštěny také rezervace na nový vůz.

Autoři tvrdí, že GMC Hummer EV SUV otevře novou kapitolu v historii značky. Nová karosářská verze má každopádně technicky navázat na již představený pick-up. To znamená, že bude rovněž dostupná ve vrcholné verzi s výkonem 1.000 koní (746 kW).

Výchozí GMC Hummer EV pick-up se sice představil již loni v říjnu, k prvním zákazníkům se ale dostane až letos na podzim. Zatím ještě probíhají testy, které mají prokázat rozsah schopností vozů. Inženýři přitom v rámci zkoušek hodlají projet různé kouty Spojených států, aby nový Hummer opravdu zvládal jízdu v různých podmínkách, jak byli jeho někdejší zákazníci zvyklí.

Aktuálně je nový hummvee testován v Michiganu, kde v teplotách hluboko pod nulou je laděna a kalibrována elektronická kontrola stabilizace, stejně jako systém rozdělování točivého momentu. Z toho důvodu jezdí prototypy na různých površích, na sněhu a ledu, stejně jako v náročnějších podmínkách, jako jsou prudké výjezdy a sjezdy.

video

Související články

Témata
11. 3. 2021 11:28
Re: V tomto případě...
zavesis 2 rezervni baterky po metracku a napohodu :-!
Avatar - pradeda777
11. 3. 2021 10:48
V tomto případě...
....by ti byly 2 rezervní kanystry benzinu k hownu..... :D :-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku