Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Grafik vykreslil nové Volvo XC90 podle patentových snímků. Jak se vám líbí?

Ondřej Mára Ondřej Mára 18. 8. 2022 • 22:00
49
5
Zobrazit náhledy (49)
Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo XC90 Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge Volvo Concept Recharge

Nová generace populárního švédského SUV se nedávno objevila na patentových snímcích, které posloužily jako základ pro talentovaného grafika.

Automobilka Volvo představila druhou generaci modelu XC90 již před osmi lety, takže lze vcelku bezpečně říci, že nástupce nebude daleko. Ostatně i většina konkurentů už stihla představit nové generace. Co ale od nástupce současné XC90 očekávat?

Určitou nápovědu jsme dostali poměrně nedávno, když se na veřejnost dostaly uniklé patentové snímky interiéru i exteriéru nové generace modelu Volvo XC90. Právě tyto snímky posloužily jako základ pro talentovaného grafika, který na webu Kolesa.ru zveřejnil jeden z prvních nákresů reálné podoby nového Volva XC90.

Nová generace XC90 přitom už na první pohled zaujme uzavřenou maskou chladiče, naznačující čistě elektrický pohon. Teorii podporují i zapuštěné kliky dveří, zlepšující aerodynamiku. Přední světla nicméně nabízejí vcelku známou grafiku a povědomě působí i designový jazyk nového modelu, včetně zadního světelného podpisu.

Po stránce designu nás tedy žádné zásadní změny zřejmě nečekají, automobilka však měla již v minulosti naznačit, že nástupce XC90 může vyměnit označení tvořené písmeny a čísly za klasické jméno.  Některé spekulace hovořily o jménu Embla, automobilka si však podle dostupných informací registrovala i označení EXC90.

Video se připravuje ...

Před pár měsíci se přitom objevila informace, že Volvo bude ve výrobě stávající generace modelu XC90 pokračovat i po představení nástupce. A dokonce se mluví o dalším faceliftu. Důvod má být jednoduchý – zatímco nová generace XC90 by měla být čistě elektrická, automobilka počítá i s přetrvávajícím zájmem o hybridní pohony, které nabízí stávající generace XC90.

Kolem nové generace Volva XC90 se tak vznáší stále řada otázek, na jejichž zodpovězení si budeme muset ještě počkat. Díky dalším patentovým snímkům už ale tušíme, jak bude vypadat kabina nového modelu.

Do utvoření celkového obrázku nám sice pořád chybí pár detailů, patentové snímky ale ukazují palubní deska s výdechy ventilace v celé šířce, uprostřed které bude nejspíš zasazen vertikální displej infotainmentu. Snímky ukazují také nový tříramenný volant s integrovanými tlačítky nebo novou středovou konzolu s plovoucí opěrkou a bohatým úložným prostorem.

Na závěr dodejme, že nová generace modelu XC90, i kdyby pod názvem Eda, převezme roli vlajkové lodě značky jen na omezenou dobu. Automobilka totiž vyvíjí nový vlajkový model XC100 (možná s odlišným názvem), který bude vycházet z konceptu Recharge. I vlajková loď by však měla být elektrická. Ostatně Volvo, jako jedna z prvních evropských automobilek, začalo otevřeně mluvit o konci spalovacích motorů a přechodu čistě na elektromobilitu.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Ada je zase tady
18. 8. 2022 21:20
Hrůza - je to jako pramice
XC90 už tady je. Mluvím pochopitelně o tom dieselovém s manuální převodovkou. :yes:
18. 8. 2022 12:39
Re: před osmy lety
a konevu
https://www.youtube.com/watch?…
Avatar - Barry Lyndon
18. 8. 2022 12:14
Re: před osmy lety
Souhlas, taky to nechápu. Je mi z toho mdlo, z těch noků :no: :-[] :D
18. 8. 2022 09:34
Re: před osmy lety
Což je ovšem malinký detail. Rusofilní web se zase vytahuje s KOLESA.RU(ZZKO) Zvracím, kwa zase potřebuju novej keyboard.
18. 8. 2022 09:14
před osmy lety
opravte to prosim ondro ;-)