Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Harley-Davidson se v Silicon Valley zaměří na elektrické modely

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 9. 2018 • 16:04
4
1
Harley-Davidson si v Silicon Valley vybuduje nové centrum výzkumu a vývoje, v němž se hodlá věnovat čistě elektřinou poháněným motocyklům.

Harley-Davidson během prvního týdne letošního září oficiálně oznámil založení nového výzkumného a vývojového centra v Silicon Valley v severní Kalifornii. Toto nové centrum bude podporovat budoucí produktové portfolio včetně první kompletní řady plánovaných elektrických motocyklů.

Nově vznikající zařízení se zaměří na vývoj a výzkum elektrických modelů, včetně baterií, elektroniky a pokročilé výroby. Jeho spuštění se očekává ve čtvrtém kvartálu letošního roku.

„Poté, co jsme nedávno představili naše nejnovější plány na budování nové generace jezdců Harley-Davidson po celém světě, chceme nyní vytvořit nové zařízení zaměřené na vývoj a výzkum. To vznikne v samotném srdci Silicon Valley a znamená pro nás potvrzení faktu, že dokážeme své smělé plány naplnit v segmentu elektrických motocyklů,“ říká Matt Levatich, prezident a generální ředitel společnosti Harley-Davidson, Inc.

Nově vznikající zařízení, které by mělo být hotovo do konce roku 2018, se nejprve zaměří na výzkum a vývoj elektrických modelů, včetně baterií, elektroniky a e-machine designu a následně i na samotnou výrobu.

Z dlouhodobého hlediska by pak Harley-Davidson zvážil rozšíření zaměření centra na širší škálu vyspělých technologií, které by ještě podpořily připravovanou nejkomplexnější řadu motocyklů v historii společnosti.

Připomeňme, že Harley-Davidson v červenci představil svůj plánu růstu Nové směry pro Harley-Davidson, v němž se chystá rozšířit komunitu jezdců značky prostřednictvím nových produktů, snazší dostupnosti na konkrétních trzích a silné dealerské sítě.

V rámci této strategie uvede Harley-Davidson svůj první elektrický motocykl LiveWire již v roce 2019. Tento motocykl bude v široké nabídce slavné značky zároveň prvním modelem bez spojky, s jednoduchým ovládáním twist and go.

Související články

Témata
Avatar - Beefcake
9. 9. 2018 12:25
Zaujimave
Zaujimave, ze toto nikoho netrapi.
Pritom cisto elektricky Harley je ovela vacsi "pruser", ako hybridne Porsche/Ferrari, ci Mustang.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku