Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Harley-Davidson se ve čtvrtletí propadl do ztráty

ČTK ČTK 4. 2. 2021 • 05:13
36
7
Zobrazit náhledy (36)
Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited Harley-Davidson Road Glide Limited

Americký výrobce motocyklů Harley-Davidson se ve čtvrtém čtvrtletí propadl do ztráty 96 milionů USD (2,1 miliardy Kč) ve srovnání se ziskem 13 milionů USD ve stejném období předchozího roku.

Odbyt motocyklů se kvůli koronavirové krizi propadl o 48 procent. Firma současně představila nový pětiletý plán nazvaný Hardwire, který má pomoci zvýšit prodej motocyklů na jejích ziskovějších trzích, včetně Spojených států.

Očištěná ztráta na akcii činila 44 centů. Analytici podle agentury Bloomberg čekali naopak zisk 20 centů na akcii. Tržby z prodeje motocyklů a souvisejícího zboží klesly o 39 procent na 531 milionů USD.

Harley-Davidson současně oznámil, že dodávky motocyklů prodejcům za celý loňský rok klesly o 32 procenta zhruba na 145.200, což je nejméně od roku 1997. Maloobchodní prodej, který je ukazatelem poptávky u prodejců, klesl o 17 procent na 180.200. Byl tak nejníže od roku 1998.

Ředitelem firmy se loni stal Jochen Zeitz, který zahájil změny. Začal snižovat náklady a provedl změny ve vedení, aby firma byla štíhlejší a ziskovější. Omezil také zahraniční ambice svého předchůdce, zredukoval počet nabízených modelů a nechal snížit zásoby u prodejců s cílem zvýšit ceny. Nyní ho čeká hlavním úkol - najít nový růst i mimo současnou stárnoucí americkou základnu klientů, což je problém, se kterým bojovali i předchozí ředitelé.

Související články

Témata
Avatar - Jerry.Gunman
4. 2. 2021 16:05
Re: No marketing to vyhodnotí tak,
No - pokud vím, model pro mají jeden, Livewire.
A jak ukazují reakce zákazníků, je to asi tak o dva elektro-robertky víc, než se KUPUJÍCÍM fanouškům H-D líbí ;-)
4. 2. 2021 15:38
nevytrhnu to
Jeste sem stihl jednoho sporstera 1200 kdyz uz nebudou. Byl tam po prvnim majiteli s 3tis km najeto dva dny a už na to volali tri lidi.
4. 2. 2021 15:32
A možno mali urobiť PR
a na HD sa pripojiť k rebélii pred Kapitolom.
Bolo by to také echt americké ;-)
4. 2. 2021 15:29
Nuž čo...
nakyslastí HD dôchodcovia vymierajú a spolu s nimi aj HD na cestách :no:
Avatar - SKAY
4. 2. 2021 14:50
Co už
Pro mladé nemají nic nebo spíš ceny a mě momentálně nic moc neoslovuje čekam na ,,streeta,, jestli to bude stat zato. Když ne tak ktm či monster :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud