Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hennessey promění pick-up Jeep Gladiator v Maximus s výkonem 1000 koní

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 1. 6. 2019 • 10:35
65
1
Zobrazit náhledy (65)
Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator

Texaská firma Hennessey Performance Engineering se zařadí mezi první úpravce pick-upu Jeep Gladiator a hlavní pozornost již tradičně zaměří na jeho pohonnou jednotku a její výkony.

 

Jeep koncem listopadu roku 2018 v rámci autosalonu v Los Angeles odhalil dlouhou dobu napjatě očekávaný pick-up na bázi modelové řady Wrangler. Měl se jmenovat Scrambler, ale nakonec nese označení Gladiator.

Toto jméno využíval Jeep v letech 1963 až 1988 pro pick-up, který byl odvozen od modelu Wagoneer. Znovu se toto označení objevilo v souvislosti se značkou Jeep, když bylo použito v roce 2005 pro koncept pick-upu Gladiator.

Nyní tedy nastupuje Jeep Gladiator potřetí v historii své značky a na trh zamíří ve druhé polovině roku 2019 ve čtyřech provedeních s označeními Sport, Sport S, Overland a Rubicon. Ta bude prozatím spojovat zážehový vidlicový šestiválec Pentastar o objemu 3,6 l s nejvyšším výkonem 213 kW (289 k) a točivým momentem 352 N.m. V roce 2020 se máme dočkat i třílitrového turbodieselu.

Hennessey Performance Engineering v posledních letech rozšířil svou nabídku úprav od sportovních vozů přes sedany až k SUV a pick-upům. Právě ty zastupuje novinka pojmenovaná Hennessey Maximus 1000, jejímž základem je Jeep Gladiator, u nějž ovšem dochází k výměně šestiválce Pentastar za osmiválec Hellcat, který navíc nezůstává ve své standardní podobě.

Texaský úpravce jej za pomoci nové řídící jednotky, chladicího, palivového a výfukového systému ladí na nejvyšší výkon kolem 736 kW (1000 k) a točivý moment 1265 N.m. Tyto hodnoty mají mířit na všechna čtyři kola prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky.

Hennessey Performance Engineering se pak vedle výměny motoru věnuje i úpravám podvozku a má pro pick-up připraveno zvýšení světlé výšky o zhruba 150 mm. Samozřejmostí jsou nová 20palcová kola a nechybí ani nově tvarované nárazníky. Pro interiér je pak připraveno nové kožené čalounění a další možnosti individualizace.

V Maximus 1000 se má proměnit jen 24 pick-up Jeep Gladiator a s výrobou se má začít v červenci letošního roku. Základní cena je stanovena na 200.000 amerických dolarů (zhruba 4.660.000 Kč).

Zdroj: Hennessey Performance

Související články

Témata
Avatar - CICERO
1. 6. 2019 16:02
čau lidi...
To je výfuk nebo kardan? :D na jedne fotce to vypada tak,na druhé zas jinak... Určo to bude kardan, (pak by mě to teda s*alo...) holt to není TATRA... :D TUBE 4EVER BEST EVER :D :-! :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku