Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Henrik Fisker omylem poodhalil připravovaný elektrický pick-up

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 13. 2. 2020 • 20:54
20
3
Zobrazit náhledy (20)
Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean

Henrik Fisker, známý automobilový designér a podnikatel, údajně nechtěně zveřejnil snímek připravovaného elektrického pick-upu a spolu s ním i jeho jméno.

Fisker se sice v současnosti soustředí na své elektrické SUV Ocean, jehož prototyp se veřejnosti poprvé představil na počátku ledna roku 2020 během veletrhu CES 2020 (Consumer Electronics Show) v Las Vegas, ale zakladatel značky údajně zcela neplánovaně odhalil i připravovaný pick-up.

Henrik Fisker totiž prostřednictvím jednoho příspěvku na Twitteru zveřejnil snímek zadních partií připravovaného elektrického pick-upu. Tento záběr odhalil poměrně ostře řezané linie, navazující svým stylem na SUV Ocean a spolu s nimi i označení modelu, které zní Alaska.

Zveřejnění snímku bylo údajně omylem a příspěvek byl z Twitteru smazán. Než k tomu došlo, pořídil magazín Car and Driver screenshot. Samotný Henrik Fisker za chybu na Twitteru omluvil.

Mluvčí značky Fisker v prohlášení pro Car and Driver uvedl, že nemůže potvrdit model a jeho jméno, které bylo na snímku, ale může potvrdit, že společnost pracuje na modulární platformě pro elektromobily, na níž může vzniknout několik různých modelů.

V případě pick-upu lze připomenout, že Henrik Fisker již v létě roku 2019 potvrdil, že na základech tehdy ještě tajemstvím zahaleného SUV Ocean mají vzniknout dva další modely. Právě jedním z nich se má stát pick-up s čistě elektrickým pohonem.

Zdroj: Car and Driver, Henrik Fisker Twitter

Související články

Témata
Avatar - WinDiesel
14. 2. 2020 02:27
Kolikáté auto už Fisker představuje?
Tentokrát zcela zbytečný elektrovehykl.
13. 2. 2020 15:20
takhle se dělá reklama
omylem to dá na web, omylem se to objeví jako obrázek na fotce přístrojovky, nebo se to omylem prohání někde po dálnici a nebo si to omylem někdo vyfotí s odkrytou plachtou... :yes:
Avatar - KANKUNEN
13. 2. 2020 14:22
Co to bude?
pračka na prachy?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud