Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nové informace a fotky elektrického SUV Fisker Ocean. Na stovku pod tři sekundy

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 21. 1. 2020 • 19:55
36
2
Zobrazit náhledy (36)
Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean Fisker Ocean

Fisker navazuje na představení svého nového elektrického SUV a zveřejňuje nové informace o jeho rozměrech i pohonném systému spolu s novou sadou fotografií.

Fisker zveřejnil první informace o svém připravovaném elektrickém SUV, s nímž se hodlá vydat podobným směrem jako značky Tesla, Audi, Jaguar, Mercedes-Benz a další, již v březnu roku 2019. V následujících měsících pak byly uvolňovány další více či méně zaručené zprávy o novém modelu. Na přelomu října a listopadu roku 2019 bylo potvrzeno, že zamíří k zákazníkům pod označením Ocean.

Veletrh CES 2020 (Consumer Electronics Show) v Las Vegas se na počátku ledna stal místem prvního představení prototypu elektrického SUV Fisker Ocean. Zároveň byly potvrzeny a uvedeny na pravou míru některé starší zprávy spolu s uvedením nových informací, které nyní Fisker doplňuje o kompletní vnější rozměry, objem zavazadlového prostoru a další údaje. Zároveň s nimi jsou k dispozici i nové fotografie elektrického SUV.

Fisker již dříve uvedl, že Ocean má celkovou délku 4640 mm a nyní doplňuje i šířku 1930 mm a výšku 1615 mm, zatímco rozvor náprav zůstává tajemstvím. Podle oficiálních materiálů společnosti má však tento model nabízet prostorný a pohodlný interiér pro pět dospělých cestujících i při překonávání velkých vzdáleností.

Zavazadlový prostor elektrického SUV má ve standardním uspořádání disponovat zavazadlovým prostorem o objemu 566 litrů a s přídavnou schránkou, umožňující využít prostor až po strop se má jednat o 708 litrů. Po sklopení druhé řady sedadel se má objem zavazadlového prostoru zvětšit na 1274 litrů. Další navýšení přepravní kapacity má umožnit nosič na střeše a tažné zařízení.

Fisker spolu s doplněním vnějších rozměrů své noviny a uvedením objemu jejího zavazadlového prostoru zveřejnil i nové informace o jejím pohonném systému. S výjimkou základního provedení mají všechny verze disponovat pohonem kol obou náprav a schopností jízdy v terénu. Základní verze s pohonem všech kol má disponovat výkonem 225 kW a vedle ní mají být v nabídce ještě výkonnější provedení, z nichž to nejvýkonnější má zvládat akceleraci z 0 na 96 km/h za 2,9 s.

Lithium-iontová baterie s kapacitou 80 kWh pak má stát za dojezdem až kolem 482 km na jedno nabití. V případě využití systému rychlého nabíjení má být během 30 minut k dispozici dojezd přes 320 km. Fisker Ocean je vybaven konektorem CCS Combo 2 a disponuje solárními panely, kryjícími střechu a zvyšujícími efektivitu pohonného systému s prodloužením dojezdu až o 1610 km během celého roku.  

Elektrické SUV má vynikat přívětivostí k životnímu prostředí nejen díky provozu bez emisí škodlivých výfukových plynů, ale i za pomoci hojného využití ekologických materiálů. Z nich lze zmínit koberce, které mají být vyráběny z opuštěných rybářských sítí vytažených z oceánů nebo veganské obložení interiéru z odpadů, vznikajících při výrobě pneumatik.

Palubní deska je osazena dvojicí displejů, kdy jeden 9,8palcový nahrazuje tradiční přístrojový štít před volantem a druhý 16palcový slouží v jejím středu k ovládání klimatizace, multimediálního systému a dalších funkcí. Pozornost si Ocean zaslouží mimo jiné díky head-up displeji s funkcí zobrazování textů pro karaoke a také California Mode, který po stisku jediného ovladače otevře všechna boční okna i zadní okno a odsune střešní okno.

Fisker nabídne zájemcům o model Ocean již dříve zmiňovanou možnost pronájmu, k níž bude alternativou dříve zavrhovaný klasický prodej. V případě pronájmu bude minimální měsíční částka 379 amerických dolarů (zhruba 8700 Kč) se zálohou 2999 amerických dolarů (kolem 69.000 Kč) a omezením ročního nájezdu na 30.000 mil (48.280 km). Suma 37.499 amerických dolarů (asi 860.000 Kč), kterou může snížit až o 7500 americký dolarů (kolem 172.000 Kč) daňové zvýhodnění pro elektromobily na severoamerickém trhu, představuje základní cenu při klasickém prodeji.

Zdroj: Fisker Inc.

Související články

Témata
Avatar - KANKUNEN
21. 1. 2020 14:34
Re: Úplně naopak
Nesmyslně výkonné, cena nereálná. Fisker = krach.
21. 1. 2020 14:28
takhle ano
tak má vypadat moderní elektromobil a tak má i jezdit, snad to v reálu vše splní a i ta cena je určitě zajímavá... :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud