Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Highway Star je zajímavý kříženec amerických klasik. Techniku má i z Viperu

Jan Zajíc Jan Zajíc 18. 6. 2020 • 19:41
19
Zobrazit náhledy (19)
Highway Star Highway Star Highway Star Highway Star Highway Star Highway Star Highway Star Highway Star Highway Star Highway Star Highway Star Highway Star Highway Star Highway Star

Ve Spojených státech amerických vzniká jedno hodně zajímavé auto, které neotřelým způsobem kombinuje nové se starým a klasiku s modernou.

Projekt, který je dítkem spolupráce společností Hemi Autoworks a Ellsworth Racing, dostal jméno Highway Star - údajně podle písně skupiny Deep Purple z roku 1972. A měl by být jednou z hlavních hvězd letošního veletrhu SEMA v Las Vegas.

Highway Star je přitom velice zajímavou skládačkou několik amerických aut. Rám například pochází z Dodge Viper, stejně jako zavěšení. Šasi ale musí být o 33 centimetrů zkráceno, aby na něj pasovala karoserie klasického Dodge Challenger z roku 1970.

Karoserie přitom pochází z jednoho zuboženého exempláře, takže ji čeká důkladná renovace. Bude však také upravena, rozšířena a dostane široké blatníky. Celkem by šířka oproti standardnímu Challengeru měla narůst o 10,1 cm.

Pod přemodelovanou kapotu se schová 6,2litrový osmiválec. A ne ledajaký, jde o kompresorem přeplňovanou V8 HEMI Hellcat. Výkon by tak měl přesáhnout 527 kW.

Síla poputuje na zadní kola přes převodovku z Viperu. Ze stejného sporťáku budou pocházet také 19palcová kola s hodně širokými pneumatikami.

Na stavbě Highway Star se ale podílí i řada výrobců sportovních a tuningových dílů, takže spousta částí bude zakázkových. Interiér by měl být minimalistický a dostane bezpečnostní klec.

Vůz totiž nevzniká jen jako showcar, ale má být plně funkční. Tvůrci dokonce plánují, že s ním objedou několik blíže nespecifikovaných závodů ve Spojených státech.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku