Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Honda Gear je koncept subkompaktu pro mladé

David Bureš David Bureš 21. 1. 2013 • 22:54
10
12
Zobrazit náhledy (10)
Honda Honda Honda Honda Honda
Malý červený koncept byl podle slov Hondy inspirován šlapacími koly bez přehazovačky.

Oči automobilového světa se v minulých dnech upíraly především na detroitský autosalon. Honda však všechny zúčastněné překvapila a na souběžně probíhající autoshow v kanadském Montrealu vystavila koncept Gear.

Honda k netradičně tvarované studii poskytla jen minimum informací. Gear má být inspirován šlapacími koly bez přehazovačky. Odtud pochází i název, gear je anglický výraz pro převod.

Rudě lakovaný třídveřový vůz má být jednoduchý a účelný, podle prohlášení automobilky je rovněž schopný individualizace a propojitelnosti s okolím. Individualizace například znamená různou grafiku přístrojů uvnitř.

Automobil má zaujmout především mladé zákazníky z měst. Ti mají podle designéra Dava Marka ocenit, že je Gear praktický, dostupný a zároveň funky.

Velikostí se Gear řadí mezi minivozy, je tak menší než stávající model Jazz. Mezi případnými konkurenty by figurovaly Toyota iQ nebo Fiat 500.

Honda nezveřejnila, jakým motorem je Gear poháněn. I to naznačuje, že je Gear především designérským cvičením a s jeho sériovou výrobou se nepočítá.

Související články

Témata
Avatar - Pekelná Micinka
21. 1. 2013 16:58
Re: 13th Gear
Jak jsem psal, kdyby se předek objevil třeba na nějakém sedanu, a hlavně zadek na novém Civicu, považoval bych to za příjemnou zprávu.
Avatar - King
21. 1. 2013 15:37
Re: Civic 1g
Přesně tak. :-) :yes:
Avatar - King
21. 1. 2013 15:37
Re: 13th Gear
Nízký čumák hlavně nebude kompatibilní s chodeckými crashtesty, takže pokud z toho něco bude, bude ho mít určitě vyšší a tím pádem by nebyla kapota v jedné rovině se sklem. Tedy za předpokladu, že by zrovnata tenhle koncept vydržel až do konce, což zatím opravdu těžko soudit. :-)
Avatar - Pekelná Micinka
21. 1. 2013 15:15
Re: 13th Gear
Ono hodně záleží na provedení. Upřímně řečeno, kdybych nevěděl, že je na tom titulním obrázku Honda, tipoval bych to na Dodge, ačkoli s pochybnostmi, protože hatch. Mě se ten čenich docela líbí, ale myslím, že je položen příliš nízko, takže ve skutečnosti, při pohledu stojícího dospělého, bude to auto působit trochu bez tváře. Ale na nějakém sedanu, nebo čímkoliv s náznakem kufru, by se mi to líbilo. Třeba Civic Sedan, ideálně Accord, nebo třeba i nějaký nástupce Prelude.
Avatar - King
21. 1. 2013 13:59
Re: 13th Gear
Není právě ten tupý čumák to, co autu dává tu specifičnost? Podívej se na charakteristické rysy současných stylových aut - Mini Cooper a Fiat 500 využívají právě toho, že jsou tímto způsobem jiná. ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku