Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Honda láká na dvě sportovní auta. Obě budou elektrická

Jan Zajíc Jan Zajíc 12. 4. 2022 • 21:31
64
Zobrazit náhledy (64)
Honda láká na dvě sportovní auta Honda láká na dvě sportovní auta Honda láká na dvě sportovní auta Honda láká na dvě sportovní auta Honda láká na dvě sportovní auta Honda láká na dvě sportovní auta Honda láká na dvě sportovní auta Honda láká na dvě sportovní auta Honda láká na dvě sportovní auta Honda láká na dvě sportovní auta Honda láká na dvě sportovní auta Acura NSX Type S Acura NSX Type S Acura NSX Type S Acura NSX Type S Acura NSX Type S Acura NSX Type S Acura NSX Type S Acura NSX Type S Acura NSX Type S Acura NSX Type S Acura NSX Type S Acura NSX Type S Acura NSX Type S Acura NSX Type S Acura NSX Type S Acura NSX Type S Acura NSX Type S Acura NSX Type S Acura NSX Type S Acura NSX Type S Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“ Honda e Advance 17“

Honda poodhalila svoje plány pro nejbližší roky. V nich se pořádně opře do elektromobility.

Japonská automobilka chce do roku 2030 představit celkem třicet elektrických modelů, soustředit se přitom hodlá především na tři klíčové trhy: Severní Ameriku, Čínu a Japonsko. Honda plánuje, že právě v roce 2030 bude vyrábět více než dva miliony bateriových vozů ročně.

V případě některých novinek si Japonci pomohou spoluprací s americkým koncernem General Motors, týká se to například SUV Honda Prologue nebo dostupného elektromobilu, který se objeví v roce 2027.

Počítá se ale také se sportovními vozy, jak naznačují obrázky, jimiž automobilka informace o svých plánech v oblasti elektromobility doprovodila. Všimnout si můžeme dvojice sportovně tvarovaných vozů.

Prvním z nich by mohl být nástupce modelu NSX. Hybridní supersport se spalovacím motorem uprostřed je pomalu na cestě do důchodu, ale už od loňského roku se objevují informace, že dostane nástupce - tentokrát ovšem plně elektrického.

Druhý vůz pak svými tvary vypadá spíše jako "gétéčko" než vyloženě supersportovní model. O co by mohlo jít, zatím nevíme. Honda však tvrdí, že oba chystané elektrické sportovní vozy budou k dispozici globálně, dočkat bychom se jich tedy měli i v Evropě.

Video se připravuje ...

Související články

Témata
Články odjinud