Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Honda Civic Type R ještě nebyla odhalena, přesto už má rekord

Ondřej Mára Ondřej Mára 7. 4. 2022 • 16:08
19
6
Zobrazit náhledy (19)
Honda Civic Type R Honda Civic Type R Honda Civic Type R Honda Civic Type R Honda Civic Type R Honda Civic Type R Honda Civic Type R Honda Civic Type R Honda Civic Type R Honda Civic Type R Honda Civic Type R Honda Civic Type R Honda Civic Type R Honda Civic Type R

Pětidveřový ostrý hatchback zdolal japonský okruh Suzuka rychleji, než předchozí Civic Type R Limited Edition.

Oficiální premiéra Hondy Civic Type R je sice pořád v nedohlednu, samotný vůz už ovšem dokazuje, že se opět máme na co těšit. Zamaskovaný prototyp už totiž stihl vytvořit nový rekord na japonském okruhu Suzuka.

Nová generace populárního hot-hatche pokořila poměrně náročný okruh v čase 2 minuty a 23.123 sekundy, přičemž minulá generace modelu v extrémní verze Limited Edition potřebovala k jeho zdolání 2 minuty a 23.993 sekundy. Rozdíl tedy není zas tak zásadní, přesto se počítá.

Video se připravuje ...

Nová Honda Civic Type R zdolala okruh v jeho 5,8kilometrové konfiguraci a podobně jako předchozí držitel rekordu Renault Mégane RS Trophy-R  odstartovala z letmého startu. Sluší se přitom zdůraznit, že rekord byl pokořen mezi vozy s pohonem předních kol.

Automobilka celou rekordní jízdu zdokumentovala a zveřejnila na videu, bohužel pro nás však kompletně zamaskovala přístrojový štít, obrazovku infotainmentu i dekory v kabině. Jako diváci si tak můžeme užít pouze výhled z vozu a graficky zpracované informace o jízdní dynamice.

Bohužel zatím neznáme ani konfiguraci motoru pod kapotou, podle nejčastějších zvěstí by se však mělo jednat o evoluci 2,0litrového benzínového čtyřválce z minulé generace Civicu Type R, který ovšem díky dalšímu ladění nabídne vyšší výkon. Z videa je patrné, že vůz byl spojen s manuální převodovkou.

Na bližší informace o nové Hondě Civic Type R si ještě budeme muset nějakou chvíli počkat, premiéra by však měla proběhnout ještě letos. Sluší se přitom dodat, že na evropském trhu bude nový Civic Type R zřejmě vůbec posledním modelem značky Honda, který nabídne čistě spalovací motor.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
11. 4. 2022 13:53
Re: Tak proti minulým dvěma generacím...
Civic 10g se vyrobilo +/- 1 700 000 kusů.
Ano, to jsou hodně mizerná čísla.... ;-)
Avatar - iudex
11. 4. 2022 12:07
Re: Tak proti minulým dvěma generacím...
Rešpektujem Tvoj vkus, ale sám si iste uvedomuješ, že si v menšine a drvivá väčšina záujemcov ten dizajn neprekúsla (príp. si kúpila CtR napriek jeho dizajnu, kvôli ostatným kvalitám).
9. 4. 2022 13:16
Re: Tak proti minulým dvěma generacím...
Nejen že jsem otec od rodiny. Je mi přes padesát. Ale 10G jsem si koupil právě proto, jak vypadá. Když už nebylo nic u Italů.
11G je nuda, šeď...
Avatar - iudex
8. 4. 2022 11:01
Re: Tak proti minulým dvěma generacím...
Súhlas, konečne žiadny cirkus, výzor á la Transformer, z ktorého sa dospelý otec rodiny pomaly hanbil vystúpiť. Ak by i nebol CtR jazdne o nič lepší, ako predchodca, i tak by to s týmto decentnejším vzhľadom bol jasný kandidát na top HH. A tento rekord naznačuje, že nová generácia asi bude aj jazdne lepšia. Myslím, že sa máme na čo tešiť, naviac pôjde zrejme o úplne posledný čisto spaľovací hotheč s manuálom na trhu.
7. 4. 2022 19:45
Tak proti minulým dvěma generacím...
...ta nová vypadá o parník lépe! :-) :yes: