Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Honda prý chystá celou řadu elektromobilů. Včetně konkurenta pro Porsche Taycan

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 27. 11. 2020 • 00:16
61
7
Zobrazit náhledy (61)
Kokpit dostal osobité, ale přehledné ztvárnění. Ve výbavě nechybí nic, co čekáte od komfortního auta pro každodenní použití. Automatická převodovka se ovládá tlačítky. Dominantním kulatým ovladačem na středovém panelu volíte jízdní režim. Ve dvoumístném interiéru není místa nazbyt. Oceňujeme skvělý výhled přes tenké sloupky a nízkou palubní desku. Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Z osmi dostupných barev mělo naše NSX nejčervenější červenou. Jmenuje se příznačně Curva red. Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Karbon-keramické brzdy se dodávají na přání. Ušetří 23,5 kg a fungují neskutečně. NSX jsme v horských serpentinách nehorázně drtili dvě hodiny v kuse – a kupé brzdilo prakticky pořád stejně skvěle. Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Plaketa pod zadním sklem hlásí výrobní číslo #0000, jde tedy o předprodukční exemplář se značným sběratelským potenciálem Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX Honda NSX

Japonská Honda chce v příštích letech rozšířit paletu elektromobilů. Mezi nimi nabídne i konkurenta pro povedený stuttgartský elektrosporťák.

Automobilka Honda odstartovala elektrickou éru malým městským modelem e, který už jsme mohli vyzkoušet v rámci tradičního redakčního testu. Elektřině se Japonci v příštích letech chtějí věnovat ve velkém, což je také jeden z důvodů, proč se značka coby dodavatel motorů co nevidět stáhne ze světa formule 1.

Japonský server Best Car Web dává elektrické budoucnosti Hondy jasnější obrysy a informuje nás o několika novinkách, které společnost pro příští roky chystá. Za hotové považují Japonci elektrické CR-V. Dorazit má s příjezdem nové generace v roce 2024 a na vybraných trzích doplní již představené hybridní a plug-in hybridní varianty.

video

Honda údajně nechce vytvořit samostatný elektromobil, ale celou „řadu nástrojů“, které půjdou aplikovat na nejrůznější elektrické modely… třeba Accord, o kterém se v zákulisí rovněž intenzivně hovoří.

To všechno je prý teprve začátek. Japonské zdroje dále informují o nástupci NSX, jenž by měl dorazit v roce 2025 také na baterky. Ambice Hondy nejsou malé, se sportovní novinkou by ráda vyzvala stuttgartský Porsche Taycan, který jsme měli možnost vyzkoušet na silničkách i závodní trati. A víme, že umí slušně zamíchat s orgány!

A nějaký čas se spekuluje také o elektrickém Type R. Ne Civicu, ten ještě nějaký čas zůstane věrný starým dobrým spalovacím motorům. Honda však nevyloučila příjezd Hondy e Type R s trochu naštvanějším vzezřením a vyšší porcí výkonu. O autě neexistují žádné konkrétní podrobnosti, tamní média nicméně říkají, že vznik podobného projektu je skutečně ve hře.

Související články

Témata
28. 11. 2020 10:45
Re: Honda není jediná
To jo. A zrovna Ford se svým doposud jen Focus EV je skutečně pozadu..

Volkswagen (především díky dieselgate) proklamuje nyní elektromobilitu nejvíc. :yes:

V hybridní elektrifikaci jsou Toyota a Honda napřed.
Myslím, že pátá generace Priusu a 2 miliony prodaných kusů jsou dostatečně vypovídající.
28. 11. 2020 10:41
Těším se
Už aby Honda přišlas něčím větším než je E.

Honda má dost zkušeností s Hybridy.
Její CR-V hybrid je elektromobil, který má navíc spalovací motor a generátor...

Podíl v CATL - nejdůležitějším čínském výrobci baterií a kooperace s GM jistě ponese ovoce.
:yes:
Avatar - Blue Sun
28. 11. 2020 10:21
Re: Honda není jediná
Tohle by mohli psát o každé značce, celý trh se bude ubírat tímhle směrem.
Avatar - SKAY
28. 11. 2020 07:16
Re: Ano
Ano ,ale jsou drahá (budou), stačí se podívat na ceník elektrifikovaných renoltu atoje masakr.
28. 11. 2020 00:58
Re: Ano
To bych se nebál, Honda je jedna z nejprodávanějších značek na světě. :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud