Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hongqi S9 míří do výroby, bude nejdražším autem v čínské historii?

Ondřej Mára Ondřej Mára 28. 8. 2020 • 17:30
15
Zobrazit náhledy (15)
Hongqi S9 Hongqi S9 Hongqi S9 Hongqi S9 Hongqi S9 Hongqi S9 Hongqi S9 Hongqi S9 Hongqi S9 Hongqi S9

Futuristický hypersport s výkonem okolo 1.400 koní, který byl k vidění na loňském frankfurtském autosalonu, by měl zamířit do výroby jako historicky nejdražší čínský vůz.

Čínská automobilka Hongqi prezentovala na loňském frankfurtském autosalonu hned dvojici nepřehlédnutelných konceptů. Jedním bylo opulentní elektrické SUV Hongqi E115, o jehož výrobě prakticky nebylo pochyb. Začátkem letošního srpna pak automobilka představila nové elektrické SUV pod finálním názvem E-HS9.

Druhou zajímavou novinkou byl značně futuristický hybridní hypersport s označením S9, který kombinoval hodně divoký design se slibovaným výkonem až 1.400 koní. O jeho výrobě jsme sice měli jisté pochyby, podle nejnovějších zpráv z webu CarNewsChina ale S9 zamíří do výroby již v příštím roce.

Samozřejmě nepůjde o běžný vůz, ale limitovanou sérii pouze cca 70 kusů. A cena? Ta by se měla pohybovat okolo 10 milionů čínských jüanů, což je necelých 1,5 milionu dolarů a cca 32,2 milionu korun.

Nové Hongqi S9 by se tak mělo stát pravděpodobně nejdražším automobilem v čínské historii, jenže mohlo být i hůř. Původní spekulace totiž hovořily o ceně v přepočtu až cca 2,2 milionu dolarů (cca 48,6 milionu korun).

Ceny to jsou sice extrémní, Hongqi za ně ovšem nabídne poměrně extrémní zážitek. Připomeňme, že plug-in hybridní pohonná jednotka modelu S9 by měla nabídnout zhruba 1.400 koní, zrychlení z 0 na 100 km/h během 1,9 sekundy a maximální rychlost až 400 km/h.

Pokud by se čínským konstruktérům podařilo převést tyto hodnoty do reality, pak bude S9 jedním z nejrychlejších automobilů na světě. Jenže jak moc je to reálné, si v současnosti netroufáme odhadovat.

O technice Hongqi S9 máme totiž jen velmi omezené množství informací. Základem pohonné jednotky by měl být přeplňovaný vidlicový osmiválec, kterému bude pravděpodobně pomáhat několik elektromotorů.

Velkým bonusem by ovšem měla být nízká váha stroje. Již na konceptu totiž automobilka využila velké množství lehkých materiálů, včetně karbonové karoserie a kol ze speciálních slitin. Rozhodně nás tedy bude zajímat, jak se bude tento ambiciózní projekt dál vyvíjet.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud