Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prototyp čínské limuzíny Hongqi L4 sází na retro design, jako kupé vypadá skvěle!

Ondřej Mára Ondřej Mára 24. 3. 2020 • 02:27
11
7
Zobrazit náhledy (11)
Hongqi L4 Hongqi L4 Hongqi L4 Hongqi L4 Hongqi L4 Hongqi L4

Čínská automobilka pracuje na vývoji řady nových modelů, mezi kterými by se mohla objevit i retro stylizovaná limuzína L4 ve čtyřdveřovém i dvoudveřovém provedení.

Rudá vlajka, jak zní překlad názvu tradiční čínské automobilky Hongqi, rozhodně nezahálí. Značka, která se dříve specializovala pouze na vozy pro papaláše vládnoucí strany, v poslední době představila několik nových modelů a podle zahraničních spekulací jich má ještě pěknou řádku ve vývoji.

A jedním takovým by měla být i nová limuzína L4, o které se začalo mluvit již zhruba před půl rokem. Tehdy se totiž na veřejnost dostala podoba hliněného modelu, jenž měl odhalovat design produkčního vozu.

Už model přitom dokázal zaujmout širokým rozvorem, jednoduchým designem tradičního sedanu a výraznou retro maskou s širokým chromovaným chladičem a vertikálně umístěnými světly. Z boku pak zaujmou například tzv. „sebevražedné“ zadní dveře, které se otevírají proti směru jízdy. Inspiraci značkou Rolls-Roce jistě netřeba zdůrazňovat.

Mezi záplavou zajímavých designových doplňků pak můžeme zmínit ještě stylově protažená zadní světla, chromované kliky, stožáry na státní vlajky na předním nárazníku a samozřejmě nesmí chybět ikonická rudá vlajka na kapotě a předních blatnících.

O něco později se pak prototyp L4 objevil i v grafickém zpracování, kde nás velice mile překvapila hlavně dvoudveřová verze. Tohle auto, které svou siluetou připomíná spíše starší Cadillacy a podobné křižníky amerických dálnic, bychom rozhodně chtěli vidět naživo!

Podle fotografií z výrobní linky však zatím vznikl prototyp pouze tradiční čtyřdveřové limuzíny, jejíž existence je výrazně pravděpodobnější. Ostatně jak uvádí stránka CarNewsChina, která na novou fotku prototypu upozornila, nad vznikem modelu L4 prý stále visí otazník. To ostatně naznačuje i výrazný designový odklon prototypu L4 od nedávno představeného modelu H9.

Pokud by ovšem L4 dostala zelenou, měla by se v modelové nabídce značky umístit pod vlajkovou loď s označením L5. Na trhu by pak novinka měla konkurovat modelům jako BMW řady 7, Audi A8 nebo Mercedes-Benz třídy S.

Pod kapotou nového modelu by se pak mohl zabydlet twin-turbo přeplňovaný vidlicový osmiválec o výkonu přes 400 koní, kterým jsou již v současnosti osazeny některé speciály dostupné pouze pro čínskou vládu.

Související články

Témata
24. 3. 2020 20:40
Re: Za tři
No, já bych to spíš typoval na Carevnu, tj. GAZ M-21. Tedy samozřejmě v modernějším hávu a s podstatně nataženou délkou... ;-\
Avatar - wakantanka
24. 3. 2020 11:59
Re: Za tři
Vidím tam silnú inšpiráciu Volgou 24 jak spredu tak zo zadu. Tá zase bola inšpirovaná bohviečím iným. Snaha o originalitu sa cení, ale nejak mi to celé proste dokopy neladí.
Avatar - KANKUNEN
24. 3. 2020 11:46
Retro bez odkazu na nic,
takže nic. Ale podceňovat Čínu můžou už jen hlupáci. Auto už nebude potřebovat duši, ale budou to tablety na kolech a sami víme kde to číňáci v elektronice dotáhli. Infotainment s androidem ti dodají do čeho chceš i do Tranzita s rozlišením, o kterém se Lexusu ani nesní.
Avatar - Emel
24. 3. 2020 10:00
Za tři
Jako... z profilu dobrý. Ten čumák je dost tragédie... ale oceňuju, že udělali něco svýho, je mi to sympatičtější než Ruská vykrádačka RR. Za snahu s přimhouřenýma očima - za 3.
24. 3. 2020 09:38
Jako kupé vypadá skvěle!
Větší zrůdnost jsem snad ještě neviděl a vzhledem k tomu, odkud to pochází, tak kvalita bude taky stát za to.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud