Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai H-1 se vrátí v nové generaci. Dočká se elektrifikace

David Bureš David Bureš 11. 12. 2020 • 13:57
14
8
Zobrazit náhledy (14)
Hyundai H-1 Van Hyundai H-1 Hyundai H-1 Hyundai Grand Starex Limousine Hyundai Grand Starex Limousine Hyundai Grand Starex Limousine Hyundai Grand Starex Limousine Hyundai Grand Starex Limousine Hyundai Grand Starex Limousine

Základem nové generace užitkového Hyundaie H-1 se stane nová modulární platforma umožňující postavit různé velké dodávky.

Hyundai je dnes na evropských trzích aktivní hlavně v oblasti osobních automobilů, mimo Evropu ale hraje důležitou roli také v oblasti lehkých užitkových vozidel. Ostatně třeba užitkový model Starex se v minulosti prodával také na českém trhu, a to pod označením Hyundai H-1. Jelikož se jeho současná, druhá generace vyrábí od roku 2007, je nejvyšší čas na nástupce. A ten už se rýsuje.

Nová generace Hyundaie H-1 je chystaná pro rok 2021 a pro tuzemské zájemce je dobrou zprávou ta, že se podle zákulisních zpráv s jejím prodejem počítá také v Evropě, a to včetně českého trhu.

Novinka využije zcela novou platformu, u níž se konstruktéři zaměřili na dvě klíčové vlastnosti. Tou prvním je možná zástavba elektrifikovaného pohonu, díky čemuž nový H-1 bude moci klidně být i elektromobilem. Elektrické dodávky jsou přitom dnes v evropských metropolích stále žádanější kvůli jejich nulovým lokálním emisím, což je důvod tohoto řešení. Výrobce zkrátka chce uspokojit poptávku.

Pro českého zákazníka, který elektrifikaci v případě užitkových vozidel řeší jen minimálně, je však zajímavá druhá vlastnost nové architektury. A tou je její modularita. Nový základ pro užitková vozidla má být natolik univerzální, že ji budou moci použít vozidla různé velikosti.

Vedle nástupce H-1, vozu o velikosti Volkswagen Transporter, by ji tak měl použít i nástupce H350 (konkurence pro VW Crafter). Vysoce pravděpodobné je navíc rozšíření portfolia také o kompaktní dodávku (VW Caddy a spol), kterou korejská automobilka zatím nenabízí. Caddy, Berlingo a spol. ale dnes oslovují nejen jako dodávky, ale také jako rodinná auta, a tak by Hyundai tento zájem rád využil. 

Více o novém Hyundaii H-1 pro rok 2021 zatím nevíme, pečlivě maskované prototypy vozu ale naznačují extravagantní příď, s širokou maskou a vysoko usazenými světlomety. Logicky se pak vedle užitkového provedení počítá také s osobní variantou, která má být ekvivalentem k vymírajícím velkým MPV.

Související články

Témata
14. 12. 2020 08:56
Zalez
Prestaň sa vyjadrovať, keď nevieš citat.
Keď vozia baliky z eshopu, tak ducato môže stačiť.
Keď potrebuješ voziť bager, tak potrebuješ niečo iné.
Jediná dnešná konkurencia je možno Renault Master.
12. 12. 2020 17:53
Re: Výborný ťah
Aha chytrák Meky čo je zas úplne mimo. H1 prvej generácie bolo licenčné Mitshubishi až na konci dostalo Kórejský motor. Ten pokračoval aj do druhej generácie a práve tú sme zvažovali na firmu. To auto rozhodne voči konkurentom nebolo ľahké. Zadný náhon má pri dodávke výhodu len pri ťahaní, inak samé nevýhody. A ako sa časom ukázalo ani životnosť motora sa na motory Iveco v Dacate nechytá(aj keď nektorá konkurencia na tom bola aj výrazne horšie). A k tomu do roku 2011 ponúkali len 5 rýchlostnú prevodovku. Čo ešte viac zhoršovalo prevádzkové náklady už tak nie veľmi úsporného motora.
12. 12. 2020 13:16
Výborný ťah
H-1 bolo fantastické auto. Ľahké, silný motor 2,5, zadný nahon..
Absolútne spoľahlivé a odolné aj voči náročnému používaniu.
Doposiaľ veľmi obľúbené ako nosič taktike techniky typu minibagre a iné stroje.

Iste, teraz su tu autá typu ducato - ale na skutočne ťažkú prácu sa nehodia.

Vzhľadom na dnešnú dobu však predpokladám, že nivy h1 bude viac podobná bežným dodávkam typu ducato ako pôvodnej megaodolnej h1..
12. 12. 2020 00:40
Toto auto sa nikdy nechytilo
Teda v Európe určite nie. 2500 H-1 predaných za rok?
11. 12. 2020 15:37
Re: Čekáme na zázrak. Protože:
Prvá generácia bol prebalený Mitsubishi Space Gear.
Žeby to Japonci v tej dobe odflákli?
Asi nie - to skôr Hyundai len sfušoval :(

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud