Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai investuje v přepočtu 810 miliard Kč do vozů budoucnosti

ČTK ČTK 18. 10. 2019 • 17:40
47
16
Zobrazit náhledy (47)
Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo

Největší jihokorejský výrobce automobilů Hyundai Motor Group hodlá do roku 2025 vynaložit 41 bilionů wonů (810 miliard Kč) do technologií mobility a strategických investic.

Chce tak dohnat náskok konkurentů ve vývoji samořízených aut, uvedla dnes agentura Reuters. Plán podle automobilky zahrnuje vývoj autonomních a elektrických aut, stejně jako vozů propojených s internetem.

Na konci září Hyundai oznámil investici 1,6 miliardy dolarů (37,5 miliardy Kč) do společného podniku na vývoj technologií pro samořízená auta s firmou Aptiv.

Automobilka dostane také finanční injekci od jihokorejské vlády, která  oznámila, že technologii autonomních vozů podpoří v letech 2021 až 2027 částkou 1,7 bilionu wonů. Vláda očekává, že Hyundai spustí služby na celostátní úrovni v oblasti plně autonomních vozů pro zákazníky s vozovým parkem do roku 2024 a pro širokou veřejnost do roku 2027.

Zmíněná vládní investice je součástí programu pro automobily budoucnosti. Jižní Korea podle vlády zaostává ve vývoji softwaru a klíčových součástek, například senzorů a čipů. Vedle zmíněných položek chce vláda investovat i do infrastruktury pro vozy budoucnosti.

Regulační a právní rámec, který má zajistit bezpečnost autonomních vozů, chce Jižní Korea připravit do roku 2024.

O rok později má jihokorejská vláda v plánu zavést obdobná pravidla pro předvádění létajících aut. Huyndai se podle vedení automobilky chystá vyvíjet létající vozy, které chce uvést do prodeje před nejpokročilejšími samořízenými auty.

Jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii je závod v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Zaměstnává asi 3300 lidí, dalších 8700 zaměstnanců pracuje u subdodavatelů. Loni automobilka vytvořila zisk 7,22 miliardy korun, meziročně o 531 milionů Kč více. Tržby se ale o 7,4 miliardy korun snížily a dosáhly 129,26 miliardy Kč. Loni firma vyrobila 340.300 aut, letošní plán je 318.000 vozů.

Související články

Témata
Avatar - beibej
19. 10. 2019 22:54
Re: Hyundai jede nahoru po mnohem strmější
"To bude trvať omnoho menej než 10 rokov. Tipujem tak do 5 rokov."
Ne to už je teď! Proč VW mění zacílení právě z H/K na dacii? :-[]
Avatar - Jerry.Gunman
19. 10. 2019 21:50
Re: Investice
Tak nezbývá než popřát automobilce Hyundai, aby lidé, kteří o těchto investicích u nich rozhodují, byli vysoce kvalifikovaní profesionálové a ne jako ... čeští úředníci, kteří mnohdy rozhodují o částkách srovnatelných či vyšších, majíce při tom nesrovnatelně nižší kvalifikaci i pocit zodpovědnosti.

Mne tam spíše zaujala ta "len tak medzi rečou" volně do prostoru hozená zmínka o létajících autech.

Jeden můj bejvalej spolužák pracoval asi 20 let pro nějaké Jihokorejce a jezdíval tam DOST často. Pár let jsme se už neviděli, tak už tam možná i přesídlil "nafurt" . Vždycky mi tvrdil, že technologickým lídrem (najmě v IT) je dneska JV Asie - Žapónsko a Koreja, cca 5 let po nich to mají Amíci, za dalších 5 let západní Evropa, a za dalších +- 5 let i my. Takže se za nějakých 20-22 let máme věru na co těšit :D
19. 10. 2019 20:50
Investice
Když chce nějaká automobilka investovat do autonomního řízení nebo e-aut, tak to někdo musí zaplatit - což je stávající zákazník a vzhledem k povaze investic se jedná o promhrané peníze.
19. 10. 2019 11:23
Re: Investice
Stejně to chce sakra sebevědomí se tu veřejně prohlašovat za někoho kdo ví víc než lidi kteří rozhodují o částce 810mld kč:)
19. 10. 2019 05:18
Re: Investice
To by najskôr musel analyzovať písaný text a zistiť, že z tých 810mld idú na vývoj autonómneho riadenia a EV len drobné. Sú to všetky prostriedky plánované na investície vrátane stavieb.
Mimochodom Japonsko, Južná Kórea a Čína sa dohodli na spolupráci ohľadom budovania vodíkovej infraštruktúry, takže je možné, že časť prostriedkov pôjde tým smerom.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku