Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai Kona Hybrid přijíždí na český trh, co říkáte na jeho cenu?

Ondřej Mára Ondřej Mára 3. 7. 2019
17
36
Zobrazit náhledy (17)
Hyundai Kona Hybrid Hyundai Kona Hybrid Hyundai Kona Hybrid Hyundai Kona Hybrid Hyundai Kona Hybrid Hyundai Kona Hybrid Hyundai Kona Hybrid Hyundai Kona Hybrid Hyundai Kona Hybrid Hyundai Kona Hybrid Hyundai Kona Hybrid Hyundai Kona Hybrid

O hybridním provedení Hyundai Kona jsme informovali již začátkem minulého měsíce, nyní však automobilka oznámila jeho příchod na český trh a kromě cen zveřejnila i další zajímavé detaily.

Pod kapotou nového Hyudnai Kona Hybrid je uložen 1,6 litrový Kappa GDI s přímým vstřikováním, který nabídne maximální výkon 77 kW (105 k) a točivý moment 147 Nm. Benzínový motor doplňuje elektromotor s permanentním magnetem, který nabídne dalších 32 kW (43,5k). Celkový nejvyšší výkon hybridní soustavy se však zastavil na hodnotě 103,6 kW (141 k) a točivém momentu 265 Nm.

Hybridní model je dodáván pouze v kombinaci s 6stupňovou dvouspojkovou převodovkou, která slibuje pohotové řazení. Elektromotor čerpá energii z vysokonapěťových lithium-polymerových akumulátorů s kapacitou 1,56 kWh, které poskytují optimalizovaný výkon a umožňují rychlou rekuperaci kinetické energie.

Informace o hybridním systému jsou prostřednictvím názorných grafik zobrazovány na velkém displeji infotainmentu. Zajímavostí Kony Hybrid je i nový telematický systém Blue Link, který řidičům umožňuje zamykat a odemykat vozidlo prostřednictvím chytrého telefonu. Na českém trhu však budou služby Blue Link naplno zprovozněny až v průběhu roku 2020, jak dodává Hyundai.

Cena nového Hyundai Kona Hybrid, v nejnižší dostupné výbavě Style, začíná od 559.900 Kč. Jedná se však o akční cenu, standardní cena pro verzi Style začíná na 599.900 Kč. Pokud byste ale zatoužili po lépe vybaveném modelu Premium, začíná akční cena od 649.900 Kč. Klasická ceníková cena je však opět o 40.000 Kč vyšší – tedy 689.900 Kč.

360p720p1080p

Hybrid je tak (dle očekávání) nejdražší Konou se spalovacím motorem. Nejlevnější Kona Electric však začíná od 899.900 Kč. Hyundai navíc připomíná, že ke všem novým vozům v současnosti poskytuje celou řadu benefitů. Jedná se například o pětiletou komplexní záruku bez omezení počtu km, pětileté asistenční služby, sadu zimních kol nebo tankovací kartu, která majitele v České republice opravňuje k získání slevy 0,40 Kč za každý natankovaný litr paliva bez omezení km.

„Poptávka po ekologických vozech trvale roste a cílem Hyundai je uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. S novým modelem KONA Hybrid poskytneme ještě větší výběr ekologických modelů populární karoserie SUV,“ uvedl Jan Pohorský, specialista PR Hyundai Motor Czech s tím, že: „V oblasti elektrifikovaných pohonů máme opravdu širokou nabídku a budeme ji i nadále rozšiřovat.“

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Hammunasakra
Re: A ušetřím na palivu?
| 4. 7. 2019
Výborně = hybrid je vlastně nejvíc pro ty co jezdí vyrovnaně = ani moc brzdy ani plyn pak máš fakt zajímavou spotřebu

Na dálnici je to prostě benzínovej nebo naftovej motor = elektromotor ti pomůže trochu při zrychlování = pak už jedeš na klasickej spalovák. Když je to z kopce trochu tankuješ = když do kopce trochu ti elektromotor muže pomoct. Při každym přibrždění tankuješ = takže na D1 máš furt plnou :-!

Takže pak v kolonách můžeš popojíždět jen na elektřinu = spalovák vypnutej
Avatar - Hammunasakra
Re: Re: Re: Jenom kecy.
| 4. 7. 2019
To máš blbý po propadu návštěvnosti ACZ sme asi na polovině = ve 2,5 lidech v reálu spíš 1,5 ;-)
To nebylo chlubení = to byla ostrá kritika vedení ACZ :no:

Jinak tohle je tvá reakce na faux pas kaa? Ukaž co si zač = stojíš za nim = a teď to bude bolet = nebo za mnou? :-)
Re: Jenom kecy.
| 4. 7. 2019
Teda, tady to jde opravdu do kopru.

Ubožáku. :no:
A ušetřím na palivu?
| 4. 7. 2019
Nejezdím brzda plyn, takže pro mě hybrid není.
O kolik klesne u hybridu spotřeba při jízdě po dálnici? Nebo naopak spotřeba stoupne?
Re: Jenom kecy.
| 4. 7. 2019
Úbožiačik, tebe musíme tou našou slovenčinou ale strašne ubližovať... Len si daj bacha, aby si nejakého Slováka nestretol osobne a neprekecol sa - lebo by ti tak zrovnal fasádu, že by si viac ani necekol.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku