Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai kupuje indickou továrnu amerického rivala General Motors

Diskuze (0)

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor rozšiřuje své aktivity v Indii.

Firma  oznámila, že podepsala dohodu o koupi továrny amerického konkurenta General Motors (GM) v západoindickém státě Maháráštra. Finanční podmínky transakce ve své zprávě nezveřejnila. 

Pro GM představuje prodej továrny definitivní odchod z Indie, upozornila agentura DPA. Americká firma již v roce 2017 oznámila, že ukončuje prodej na indickém trhu a že bude automobily v Indii vyrábět pouze pro export.

Továrna GM má výrobní kapacitu 130.000 vozů ročně. Automobilka Hyundai již během prvního pololetí zvýšila svou výrobní kapacitu v Indii o 70.000 na 820.000 vozů ročně. Převzetí továrny GM má firmě pomoci dosáhnout v Indii výroby zhruba milionu vozů ročně.

Automobilka Hyundai uvedla, že loni v Indii prodala 552.511 vozů. Dodala, že tak byla s podílem 14,5 procenta dvojkou na indickém automobilovém trhu. Indie je podle Hyundai jedním z nejslibnějších automobilových trhů na světě.

Hyundai se spolu se svou sesterskou společností Kia Motors řadí z hlediska počtu prodaných aut mezi pět největších automobilek na světě. V listopadu 2008 Hyundai oficiálně zahájil sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku, zatímco Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních aut u Žiliny na Slovensku.

Video se připravuje ...

Diskuze (0)

Doporučujeme